piątek, 23 lutego 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Jak najlepiej wymieniać walutę z zagranicy?

Dodano: 25 sierpnia 2016, 01:00
Autor: Promocja

Wróciłeś z zagranicy i chciałbyś wymienić zarobione pieniądze? Dokładnie zastanów się, gdzie najlepiej dokonać wymiany. Istnieje bowiem wiele miejsc, które umożliwiają wymianę waluty, a nie z każdego warto skorzystać. Przewalutowanie pieniędzy w nieodpowiednim miejscu wiąże się bowiem z bardzo dużymi stratami i zdecydowanie należy go unikać. Poniżej przedstawiamy naszym zdaniem najlepsze sposoby na wymianę waluty.

Tych miejsc unikaj

Nadal bardzo często wybieranymi rozwiązaniami, jeżeli chodzi o wymianę waluty, są banki oraz kantory stacjonarne. Oferowane przez nie kursy nie należą jednak do najlepszych. Na wszystkie jest bowiem nałożony spread walutowy. Jest to kwota, która trafia do banku bądź kantoru stacjonarnego za dokonanie wymiany. W przypadku banków spread wynosi zazwyczaj około 10%, a w przypadku kantorów stacjonarnych około 5%. Jakby więc na to nie spojrzeć, to nie jest to na pewno atrakcyjna oferta i zdecydowanie lepiej jej po prostu unikać. Istnieje bowiem wiele innych bardziej opłacalnych sposobów na przewalutowanie pieniędzy.

Kantory online

Bardzo ciekawą alternatywą dla dwóch wymienionych wyżej rozwiązań są kantory internetowe. Korzystanie z nich może należeć do naprawdę bardzo opłacalnych i jak najbardziej warto na nie postawić. Zwłaszcza, jeżeli zależy Ci na maksymalnych oszczędnościach. W kantorach tych spread plasuje się na poziomie około 1%. Wynika to z faktu, że są one w stanie dotrzeć do znacznie większej liczby klientów. Tym samym nawet przy niskich spreadach i tak kantory te wyjdą na swoje. Wymiana odbywa się w nich bezgotówkowo i również może być bardzo szybka.

Platformy społecznościowej wymiany walut

Na uwagę zasługują również platformy społecznościowej wymiany walut. Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie i nie jest jeszcze znane wszystkim osobom. Nie zmienia to jednak faktu, że należy do naprawdę bardzo opłacalnych. Wymiana w tym wypadku odbywa się pomiędzy samymi klientami serwisu. To oni ustalają kursy. Bardzo często można więc znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty przewalutowania. Największą tego typu platformą w Polsce jest serwis: https://www.walutomat.pl/ . Jest to również najstarszy tego typu serwis w naszym kraju. Korzysta z niego już ponad 190 tysięcy osób, co daje gwarancję bardzo szybkich wymian i stałej dostępności najpopularniejszych walut. Same kursy wymiany często są atrakcyjniejsze nawet od tych w kantorach online. Dzięki temu przewalutowanie jest bardzo opłacalne, a prowizja wynosząca 0,2% wartości transakcji nie powinna być dla nikogo dużym obciążeniem.

Podsumowanie

Jeżeli zatem przyjechałeś z zagranicy i chciałbyś posiadane pieniądze wymienić na złotówki po możliwie jak najlepszym kursie to zdecydowanie warto postawić właśnie na kantory online lub społecznościowe platformy wymiany walut. Obydwa rozwiązania są bardzo opłacalne, szybkie oraz w pełni bezpieczne.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!