wtorek, 20 marca 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Jak zwiększyć bezpieczeństwo i komfort pracy w zakładach produkcyjnych?

Dodano: 2 maja 2016, 00:00

Każde przedsiębiorstwo produkcyjne wymaga odpowiedniego wyposażenia, na które składają się specjalistyczne maszyny. Niektóre z nich wykorzystywane są do obróbki materiałów, zaś zadaniem innych jest zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu pracy. Te ostanie znaleźć można w ofercie firmy Höcker Polytechnik.

Czyste powietrze

Podczas procesu wytwórczego w zakładach produkcyjnych często dochodzi do zanieczyszczenia powietrza pyłem i szkodliwymi dla zdrowia oparami. Substancje te drażniąco wpływają na układ oddechowy i mogą obniżać widoczność, a więc negatywnie wpływają na bezpieczeństwo i komfort pracy. Wśród rozwiązań proponowanych przez firmę Höcker Polytechnik można znaleźć specjalne urządzenia na potrzeby wentylacji przemysłowej, które zapewniają czyste powietrze w zakładzie produkcyjnym. Usuwanie zanieczyszczeń chemicznych i drobin drewna lub metalu to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa pracowników, ale także przedłużenie żywotności maszyn produkcyjnych, a przede wszystkim ich silników i elementów łożyskowych.

Urządzenia niezbędne podczas lakierowania

W zakładach produkcyjnych, gdzie istnieje potrzeba lakierowania różnego rodzaju elementów, należy zadbać o specjalne kabiny lakiernicze i odpowiednio dostosowany system odciągów. Bogata oferta firmy Höcker Polytechnik dostępna na www.hoecker-polytechnik.pl gwarantuje optymalne wyposażenie zarówno dużych zakładów produkcyjnych, jak i nieco mniejszych przedsiębiorstw. Kabiny do lakierowania niewielkich elementów, ściany odciągowe oraz systemy podłogowego odciągu dostępne u tego producenta pozwalają wybrać urządzenia na miarę potrzeb zakładu. Dzięki odpowiednio dobranym produktom do usuwania oparów i mgieł lakierniczych można uzyskać lepsze efekty wykończenia powierzchni, a co najważniejsze – zapewnić ochronę zdrowia pracowników oraz zwiększyć komfort podczas nakładania lakieru.

Oszczędność miejsca i pieniędzy

Powstające w zakładach produkcyjnych odpady w postaci drewnianych i metalowych wiórów czy luźnych pyłów wymaga odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania. Zastosowanie brykieciarek firmy Höcker Polytechnik pozwala zmniejszyć kilkakrotnie objętość tak rozdrobnionych materiałów, co przekłada się na:

  • oszczędność miejsca,
  • zmniejszenie kosztów transportowych.

Dzięki tego typu urządzeniom można sukcesywnie wykorzystywać odpady – brykiet z biomasy ma dużą wartość opałową, zaś zbrykietowane wióry metalowe można wygodnie przewozić i sprzedawać jako złom. Rozwiązania ta pozwalają nie tylko oszczędzić miejsce w zakładzie, ale również zapewniają zwrot poniesionych kosztów.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!