sobota, 17 marca 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Kilka wskazówek jak tanio wypożyczyć auto

Dodano: 16 listopada 2015, 00:00

Luksusowe auto z wypożyczalni
Luksusowe auto z wypożyczalni

Pewne sytuacje życiowe wymagają wynajęcia samochodu. Może to być choćby nagła awaria naszego auta lub wyjazd do innego miasta czy kraju. Niezależnie od tego, z jakich powodów kierujemy swoje kroki do wypożyczalni, warto wiedzieć, w jaki sposób możemy nieco zaoszczędzić. Nikt nie lubi przecież przepłacać, jeżeli istnieje możliwość ograniczenia wydatków. Zobacz, jak można tanio wypożyczyć samochód.

Wcześniejsza rezerwacja

Kolizji drogowej bądź awarii samochodu raczej nie da się przewidzieć, za to wyjazd służbowy lub wypoczynkowy już owszem. W takim wypadku na pewno warto będzie zarezerwować auto z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wynajem pojazdu w ostatniej chwili może okazać się znacznie droższy. Korzystając z możliwości rezerwacji, najprawdopodobniej uda nam się trochę zaoszczędzić. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną ważną zaletę: im wcześniej zrobimy rezerwację, tym większy wybór samochodów, a przecież wiadomo, że najczęściej wypożycza się auta tańsze. (Więcej informacji na temat wypożyczenia auta znajdziesz TUTAJ

Rezerwacja samochodu przez Internet

Sama rezerwacja auta to jednak nie wszystko. Istotne również, jak się do tego zabierzemy. Najlepsza może okazać się zatem rezerwacja przez Internet. Daje nam bowiem możliwość równoczesnego porównania wielu ofert. Mamy wtedy czas, żeby na spokojnie przejrzeć różne propozycje i wybrać odpowiednią właśnie dla nas. Niektóre wypożyczalnie samochodów udzielają nawet rabatów klientom, którzy rezerwują auta online z wyprzedzeniem. Jest to zatem idealny sposób, żeby zaoszczędzić. Przez Internet możemy ponadto zarejestrować się na stronach różnych wypożyczalni i zaakceptować otrzymywanie newsletterów. W ten sposób będziemy otrzymywać wiadomości o najnowszych i najlepszych ofertach.

Zwracanie auta

Niektóre wypożyczalnie umożliwiają kierowcom zwrot auta w różnych lokalizacjach. Dzieje się tak przeważnie, gdy dana firma posiada swoje oddziały przynajmniej w kilku miastach. Jest to duże udogodnienie, które jednak pociąga za sobą dodatkowe koszty. Jeśli zależy nam na jak najniższej cenie, to samochód najlepiej zwrócić w miejscu jego wypożyczenia. Nie zostaniemy wtedy obciążeni żadnymi dodatkowymi kosztami. Wypożyczalnie aut nie są zbyt przychylnie nastawione do osób spóźnialskich. Zwrot auta powinien odbywać się o umówionej godzinie. Nawet 15 minutowe spóźnienie może skutkować karą pieniężną. Zdarzyć się może, że będziemy zmuszeni opłacić kolejną dobę wynajmu. Jeżeli jesteśmy świadomi, że nie uda nam się oddać samochodu na czas, warto zadzwonić do wypożyczalni i uprzedzić o tym fakcie. Potraktowani zostaniemy wtedy z pewnością o wiele łagodniej.

Bezpieczna jazda

Wypożyczalnie samochodów mają prawo pobrać od nas zaliczkę na poczet przyszłych strat, które mogą ewentualnie wyniknąć z naszej winy. W przypadku bezkolizyjnej jazdy zostanie nam ona natychmiast zwrócona. Lepiej unikać niebezpiecznych sytuacji na drodze. Nie tylko kolizje, ale również mandaty za złe parkowanie mogą skutkować wysoką karą, nałożoną dodatkowo przez firmę wynajmującą auto. Doliczając do tego wysokość mandatu, nie jest trudno samodzielnie oszacować, że będzie to spory wydatek. Ostrożna jazda popłaca w każdych warunkach.

 

Samochody z wypożyczalni na parkingu

Samochody z wypożyczalni na parkingu

Wygodna manualna skrzynia biegów

Wygodna manualna skrzynia biegów

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!