sobota, 24 lutego 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Tanie linie lotnicze – na co zwracać uwagę?

Dodano: 23 czerwca 2016, 04:00
Autor: Promocja

Podróżowanie po całym świecie stało się dzisiaj łatwe i – całkiem często – dość tanie. Wszystko za sprawą tanich linii lotniczych, z którymi da się w dzisiejszym świecie dolecieć niemal wszędzie. Planując zagraniczne wojaże, warto być jednak czujnym i zwracać uwagę na detale, by nie rozczarować się już w trakcie podróży... Podpowiadamy, na co trzeba uważać i jak dobrze przygotować się do takiego wyjazdu.

Odprawa lotniskowa

Kupując bilety lotnicze oferowane przez tak zwanych „tanich przewoźników”, zazwyczaj jesteśmy zobowiązani sami dopełnić formalności związane z odprawą. Najczęściej dostaniemy od przewoźnika link do formularza online, gdzie po wpisaniu wszystkich niezbędnych danych otrzymamy karty pokładowe. Niektóre serwisy sprzedażowe, takie jak Fru.pl, biorą na siebie obowiązek dokonania za nas odprawy lotniskowej. W takim przypadku wystarczy przesłać osobie odpowiedzialnej nasze dane, która w ciągu kilku godzin odeśle nam gotowe do wydruku karty pokładowe. UWAGA! W większości przypadków musimy wydrukować je przed przyjazdem na lotnisko. Co, jeśli o tym zapomnimy?

Większość tanich linii lotniczych nalicza dodatkową, niemałą opłatę za wydruk kart pokładowych na lotnisku. Jeśli zaś nie dokonaliśmy w ogóle odprawy online, powinniśmy stawić się na lotnisku dużo wcześniej, by nadrobić te zaległości. Lepiej nie ryzykować i zawczasu dopełnić wszystkich formalności w domu.

Bagaż podręczny

Tanie loty oznaczają najczęściej latanie jedynie z bagażem podręcznym. W tej kwestii każdy przewoźnik ma własne zasady, których zazwyczaj dość restrykcyjnie przestrzega. Przed pakowaniem należy więc dokładnie przeczytać regulamin dotyczący przewozu bagażu, by nie narazić się na dodatkowe opłaty związane z przekroczeniem limitu wagowego czy objętościowego naszej walizki czy plecaka. Od kilku lat, ze względów bezpieczeństwa, w ruchu lotniczym przestrzega się też pewnych ogólnych reguł dotyczących przewozu płynów i przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych. Koniecznie należy zapoznać się z nimi, by nie narazić się na nieprzyjemności w trakcie kontroli lotniskowej.

Transfer z lotniska do miejsca przeznaczenia

To rzecz, na którą niewielu zwraca uwagę, zaś dla wielu ma ogromne znaczenie. Jeśli decydujemy się na tanie loty zazwyczaj oznacza to, że nasz podróżniczy budżet jest ograniczony. Przed zakupem biletu lotniczego warto zatem sprawdzić odległość lotniska, na którym wylądujemy, od miejsca, które jest naszym głównym celem... i kwotę, jaką musimy zapłacić, by się tam dostać. Bywa bowiem, że lotnisko – choć w nieoficjalnej nazwie ma duże miasto, do którego się wybieramy – jest od niego oddalone o kilkadziesiąt kilometrów. A cena biletu może przewyższać koszty, jakie ponieśliśmy, kupując bilet lotniczy... Warto się upewnić, bo taka niespodzianka już na miejscu może się okazać bardzo nieprzyjemna w skutkach.  

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!