sobota, 20 stycznia 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Wizz Air - z tą firmą polecisz tanio do każdego zakątka Europy

Dodano: 18 stycznia 2016, 03:25

Wiele osób do podróżowania po Europie używa tanich linii lotniczych. Umożliwiają one przemierzanie setek kilometrów za niewielkie kwoty, dzięki czemu odwiedzenie krajów europejskich nie jest dla nikogo dużym wydatkiem. Wśród licznych ofert szczególnie pozytywnie wyróżnia się węgierski WizzAir, który kursuje z Warszawy, Gdańska, Katowic, Wrocławia i Poznania.

Jakie są warunki przelotu i ile on kosztuje?

Przelot samolotem WizzAir to wydatek nierzadko poniżej stu złotych. Wszystko zależy od tego, jak wcześniej zarezerwuje się bilety oraz dokąd leci. Przykładowy lot to na przykład rejs na trasie Gdańsk – Paryż, który kosztuje 78 złotych. Nie na darmo przewoźnik ten zaliczany jest do najtańszych na rynku. Jego samoloty kursują po całej środkowej Europie, zahaczają także o kraje Skandynawskie, Wielką Brytanię oraz południe, jak np. Turcję. W ofercie znaleźć można dwieście tras, a loty rejsowe odbywają się kilkanaście razy dziennie. WizzAir oferuje swoim pasażerom szybki i bezpieczny transport, a stałym klientom ma do zaoferowania opcję przystąpienia do Wizz Xclusive Club. Członkowie tego klubu mają wyłączność na zakup promocyjnych biletów, które są jeszcze bardziej tańsze od zwykłych. Ponadto każdy klubowicz może ponadto podróżować nawet z dziewięcioma osobami w ramach tej samej rezerwacji i zachowując promocyjne ceny lotu.

Czym różni się tani lot od zwykłego?

Co różni tanie linie lotnicze od droższych przewoźników – wyłączając cenę biletu? Przede wszystkim nie ma tu podziału na klasy rezerwacyjne, brak również możliwości zarezerwowania sobie miejsca na pokładzie oraz darmowego posiłku (choć można taki zamówić u obsługi). Jednak biorąc pod uwagę fakt, że podróż zajmuje od dwóch do czterech godzin, nie jest to wielki minus. Nieco bardziej przeszkadzać może fakt, że te tanie linie lotnicze preferuje lotniska mniejsze, położone w dalszej odległości od centrum miasta docelowego. O transport z lotniska w dalszą drogę należy zadbać samodzielnie. Ponadto samolotami tego podróżnika nie mogą podróżować osoby poniżej 14 roku życia bez opiekunów, a także kobiety w zaawansowanej ciąży (powyżej 34 tygodnia). Istnieje możliwość podróży z dzieckiem poniżej drugiego roku życia – musi ono znajdować się na kolanach rodzica.

Dlaczego warto?

Opisane powyżej warunki lotu nie są uciążliwe i nie powinny nikomu sprawić większych problemów. Ponieważ loty tanich linii lotniczych są krótkie, brak wyznaczonego miejsca czy posiłku nie są rzeczami, które stanowiłyby przeszkodę do skorzystania z usług tego przewoźnika. Jego aktualną ofertę można znaleźć zarówno na oficjalnej stronie, jak również na portalach gromadzących informacje o tanich lotach, np. Fru.pl. Warto tam zajrzeć, aby polecieć w wymarzone miejsce i nie płacić za to dużych pieniędzy.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!