poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Artykuły sponsorowane

Zalety dodatkowego ubezpieczenia pojazdu

Dodano: 14 czerwca 2016, 00:00

Wykupienie ubezpieczenia od awarii pojazdu może zaoszczędzić wiele niepotrzebnych stresów i zapewnić komfort jazdy zarówno w mieście, jak i w trasie. Takie polisy gwarantują, że w momencie wystąpienia usterki można liczyć na bezpłatną pomoc drogową. Po zgłoszeniu uszkodzenia samochodu, na miejsce zdarzenia przybędzie specjalista, który niewielką usterkę usunie na miejscu, natomiast w przypadku poważniejszej awarii, odtransportuje auto lawetą do serwisu.

Szybki czas reakcji

Zdecydowana większość ubezpieczycieli gwarantuje bardzo szybki czas reakcji na zgłoszenie awarii. Po wykonaniu telefonu pomoc na miejsce zdarzenia powinna przyjechać maksymalnie w ciągu 40 minut. Lokalizacja ustalana jest na podstawie współrzędnych GPS, dlatego też pomoc dojeżdża bez problemów w wyznaczony punkt. Na wezwanie zawsze reaguje jednostka, która jest najbliżej, dlatego też czas oczekiwania może zostać nawet skrócony.

 

Pomoc non stop

W ramach ubezpieczenia od przykrych zdarzeń drogowych takich, jak przebita opona, pomoc przysługuje non stop. Ubezpieczyciele gwarantują przyjazd fachowca na miejsce zdarzenia 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu, nawet w święta. Wszystkie usługi świadczone są 24 godziny na dobę.

 

W kraju i za granicą

Pomoc drogowa w ramach polisy od awarii pojazdu działa zarówno w mieście, jak i na autostradach i mniejszych drogach w kraju. Pakiet ubezpieczenia może również obejmować cała Europę. Ten wariant szczególnie polecany jest dla osób, które często podróżują za granicę własnym samochodem albo wybierają się na objazdowa wycieczkę. Wysokie koszty napraw pojazdu i długie poszukiwania warsztatów samochodowych już nie spędzą kierowcom snu z powiek.

 

Auto zastępcze

Pakiet ubezpieczenia może zawierać opcję „auto zastępcze” Oznacza to, że w przypadku awarii samochodu, na miejsce zdarzenia zostanie podstawione auto zastępcze. Dzięki temu będzie możliwa kontynuacja podróży, a uszkodzony pojazd zostanie bezpiecznie odholowany do serwisu samochodowego. Z tej opcji chętnie korzystają osoby, które wykorzystują własne samochody, jako narzędzie pracy i często wyruszają w podróże służbowe.

 

Nocleg

Niektóre pakiety polisy obejmują gwarancję noclegu w pobliżu miejsca zdarzenia na czas naprawy. Opcja ta może być bardzo korzystna, zwłaszcza gdy awaria ma miejsce daleko od miejsca zamieszkania – na urlopie czy podczas wyjazdu służbowego i wymaga od kierowcy niezwłocznej kontynuacji podróży zaraz po naprawie auta.

 

Ubezpieczenie samochodu od ewentualnych awarii najczęściej jest dodatkową opcją przy wyborze obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu. Wariant ten zwykle wiąże się z dodatkową opłatą. Polacy nie korzystają z podobnych polis zbyt często, jednak w Wielkiej Brytanii popularność tego typu ubezpieczeń jest nieporównywalna i nadal rośnie. Mieszkasz na Wyspach i nie masz jeszcze polisy od awarii? Nic prostszego – odwiedź stronę Insurance Choice i zapewnij sobie komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas każdej – małej i dużej – podróży.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!