wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

300 młodych kolędników parczewskiego powiatu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 stycznia 2003, 17:37

Młodzi ludzie na scenie kultywują zanikającą już tradycję kolędowania
Młodzi ludzie na scenie kultywują zanikającą już tradycję kolędowania

Około 300 osób wzięło udział w III Powiatowych Prezentacjach Kolęd i Pastorałek zorganizowanych przez Parczewskie Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury oraz Powiatową Bibliotekę Publiczną - Centrum Kultury.

Nie było to spotkanie konkursowe, a jedynie prezentacja kolęd i pastorałek przez zespoły dziecięce i młodzieżowe. - Dzieci są bardzo chętne do pracy i chcą pokazywać jej efekty, dlatego postanowiliśmy dać im szansę na zaprezentowanie się -mówi Jadwiga Ogłozińska z PBP-CK. W poniedziałkowym spotkaniu wzięło udział 3 solistów oraz 14 grup teatralnych, wokalnych i instrumentalnych. Za pracę z dziećmi oraz wkład w rozwój kultury i oświaty w ubiegłym roku, wyróżnieni zostali opiekunowie zespołów szkolnych oraz laureatów konkursów recytatorskich: Iwona Rojewska, Iwona Kopińska, Ewa Olek, Joanna Czarnacka, Bożena Filipowicz, Bożena Szypulska oraz Agnieszka Hawryluk. Specjalny puchar ufundowany został również przez starostwo dla bibilioteki powiatowej.
W niedzielę natomiast w Dębowej Kłodzie spotkały się na biesiadzie zespoły ludowe działające w powiecie parczewskim. Spotkanie było okazją do podsumowania pracy w ubiegłym roku oraz do wspólnej zabawy i śpiewów. Starosta i prezes Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury wręczyli zespołom pamiątkowe puchary i upominki dziękując im za pracę i wkład jaki wnoszą w rozwój kultury w powiecie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!