piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

300 młodych kolędników parczewskiego powiatu

Dodano: 7 stycznia 2003, 17:37

Młodzi ludzie na scenie kultywują zanikającą już tradycję kolędowania
Młodzi ludzie na scenie kultywują zanikającą już tradycję kolędowania

Około 300 osób wzięło udział w III Powiatowych Prezentacjach Kolęd i Pastorałek zorganizowanych przez Parczewskie Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury oraz Powiatową Bibliotekę Publiczną - Centrum Kultury.

Nie było to spotkanie konkursowe, a jedynie prezentacja kolęd i pastorałek przez zespoły dziecięce i młodzieżowe. - Dzieci są bardzo chętne do pracy i chcą pokazywać jej efekty, dlatego postanowiliśmy dać im szansę na zaprezentowanie się -mówi Jadwiga Ogłozińska z PBP-CK. W poniedziałkowym spotkaniu wzięło udział 3 solistów oraz 14 grup teatralnych, wokalnych i instrumentalnych. Za pracę z dziećmi oraz wkład w rozwój kultury i oświaty w ubiegłym roku, wyróżnieni zostali opiekunowie zespołów szkolnych oraz laureatów konkursów recytatorskich: Iwona Rojewska, Iwona Kopińska, Ewa Olek, Joanna Czarnacka, Bożena Filipowicz, Bożena Szypulska oraz Agnieszka Hawryluk. Specjalny puchar ufundowany został również przez starostwo dla bibilioteki powiatowej.
W niedzielę natomiast w Dębowej Kłodzie spotkały się na biesiadzie zespoły ludowe działające w powiecie parczewskim. Spotkanie było okazją do podsumowania pracy w ubiegłym roku oraz do wspólnej zabawy i śpiewów. Starosta i prezes Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury wręczyli zespołom pamiątkowe puchary i upominki dziękując im za pracę i wkład jaki wnoszą w rozwój kultury w powiecie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24