niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Aby strzegła od zła wszelkiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 czerwca 2002, 15:29

Podczas uroczystości w Terespolu. Przy nowej hali stoją od prawej: starosta bialski Bogusław Żądło,
Podczas uroczystości w Terespolu. Przy nowej hali stoją od prawej: starosta bialski Bogusław Żądło,

W sobotę w Terespolu nastąpiło uroczyste oddanie do użytku dużej hali sportowej z salą treningową dla ciężarowców. Ekumenicznego poświęcenia dokonali rzymskokatolicki biskup senior Jan Mazur oraz proboszcz terespolskiej parafii prawosławnej ks. Jarosław Łoś (podarował do hali od arcybiskupa chełmsko-lubelskiego Abla ikonę Matki Boskiej, aby "strzegła od wszelkiego zła”).

Zbigniew Banach, terespolski burmistrz powiedział nam, że całość inwestycji z infrastrukturą kosztowała aż ok. 5 mln zł. Z tego 2 mln zł dał Urząd Kultury Fizycznej i Sportu (zabiegali o to skutecznie podlascy parlamentarzyści) w uznaniu za wspaniałe wyniki terespolskich ciężarowców w kraju i za granicą. 450 tysięcy złotych przekazało Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol. Pozostałą kwotę miejski samorząd. Było to jedno z największych przedsięwzięć budowlanych Terespola w ostatnich dziesięcioleciach.
Wielofunkcyjna hala do gier zespołowych (o wymiarach: 60 m długości, 32 m szerokości i 13 m wysokości) posiada balkon dla widowni z niemal 200 miejscami. Konieczne będzie w sali urządzenie pełnowymiarowych boisk. W jednym gmachu także powstała posiadająca 9 stanowisk hala treningowa dla ciężarowców, obok której istnieje zaplecze sanitarne wyposażone m.in. w saunę. Już w sobotę odbyły się tam międzynarodowe zawody ciężarowców. Wspomniana hala istnieje w kompleksie budowlanym Szkoły Podstawowej nr 1. Została w szybkim tempie wybudowana od marca 2001 roku przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Budomex”. Wydawało się, że brak funduszy uniemożliwi sfinansowanie tej inwestycji. Na szczęście, obiekt został oddany. Wielu ma wątpliwości, czy jednak jego utrzymanie nie będzie nadmiernie obciążać niewielkiego budżetu miasta. Burmistrz twierdzi, że bardzo liczy na sukcesy sportowców.
Niewątpliwie, znajdzie też tam wreszcie odpowiednie miejsce posiadający coraz większy zasięg Międzynarodowy Festiwal Chórów Kolędniczych.
Sobotnia uroczystość odbyła się w ramach Dni Terespola, z tej okazji Ośrodek Wschodni Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana” wydał książkę Janusza Tarasiuka "500 lat Terespola”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!