wtorek, 23 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Aby uniknąć tłoku

Autor: Beata Malczuk

Zmotoryzowani powinni się przygotować na korki 1 i 2 listopada. Komunikacja miejska dostosowuje kursy autobusów, aby jak najwięcej osób mogło dotrzeć bezpiecznie na cmentarze i odwiedzić groby bliskich zmarłych

Lepiej nie wyprowadzać samochodu z garażu i udać się pieszo niż mieć w piątek, sobotę i niedzielę problem ze znalezieniem miejsca do zaparkowania w pobliżu bialskich cmentarzy. – Pojazdy można zostawiać przy ulicach Terebelskiej i Sitnickiej, jeżeli zabraknie miejsca na dużym parkingu. Przy Jana Pawła nie wolno parkować, ale nie jest to zabronione przy jej bocznej ulicy Rzeźnianej – słyszymy od Jarosława Kosteckiego, naczelnika wydziału dróg i komunikacji UM.
To rozwiązanie ułatwi dotarcie do rozległego obszaru cmentarza przy ulicy Janowskiej drugim wejściem. Z kolei jej najbardziej ruchliwy odcinek, od skrzyżowania z Nową do Garncarskiej od wczoraj jest ze względów bezpieczeństwa objęty zakazem parkowania, mimo protestów handlujących kwiatami i lampkami. Blokada potrwa do poniedziałku. Pojazdy znajdą się też zapewne wzdłuż ulicy Garncarskiej. Do wykorzystania będzie parking przy gmachu PZU. Zdaniem urzędników nie powinno być trudności z dojechaniem do nowego cmentarza. Tam miejsca do parkowania jest dużo. Mogą jednak nastąpić zakłócenia w płynności ruchu w godzinach południowych, kiedy najwięcej osób chce uczestniczyć w religijnych uroczystościach.
– Apelujemy o szczególną ostrożność kierowców i przestrzeganie przepisów, to zapewni wszystkim bezpieczeństwo – mówi Anna Daniluk, rzecznik prasowy magistratu.
Plac Wojska Polskiego wraz z początkiem Nowej jest już od kilku dni udostępniony dla ruchu po remoncie. Ruch ulicą Moniuszki odbywa się jednokierunkowo w stronę dworca PKS. •

Dodatkowe linie autobusowe MZK

Piątek – linia nr B od godz. 9,10 do 16,23 z ulicy Orzechowej do Cmentarza Komunalnego (Orzechowa, Al. Jana Pawła, PKP, Al. Tysiąclecia, Narutowicza, Warszawska, Kopernika, Akademicka, Artyleryjska, Janowska, Al. Jana Pawła, Francuska, obwodnica, Białka-Cmentarz Komunalny.
Sobota – linia nr 18 od godz. 9,34 do 15,26 z ulicy Terebelskiej będzie wydłużona do cmentarza w Białce.
Oprócz tego od dzisiaj do piątku 7 i 12 jeżdżą w obu kierunkach ulicą Janowską koło starego.•
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24