Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

6 marca 2016 r.
11:56

Adrian Zandberg na Lubelszczyźnie: „Przełamać podział na Polskę A i B”

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 72 A A

Lepszy transport publiczny, deglomeracja oraz publiczna polityka inwestycyjna. To pomysły Partii Razem na Polskę Wschodnią i przełamanie podziałów na Polskę „A” i „B”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obecnie ugrupowanie, które w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskało ponad 3,62 proc. poparcia, buduje swoje lokalne struktury. Również na Lubelszczyźnie, gdzie na razie ma kilkudziesięciu członków.  – Jesteśmy przekonani, że w Polsce jest miejsce na partię socjalną i demokratyczną, która odrzuca model rozwojowy, realizowany dotychczas, a oparty na „śmieciówkach”  i wyzysku pracowników – mówił w sobotę podczas spotkania w Białej Podlaskiej Adrian Zandberg, najbardziej rozpoznawalny członek Razem.

Partia nie ma przewodniczącego, działa kolegialnie. – Chcemy być alternatywą dla ludzi, którzy nie są zainteresowani ani zamordyzmem PiS, ani liberalizmem PO i Ryszarda Petru – podkreśla Zandberg. W woj. lubelskim jego ugrupowanie uzyskało 2,6 proc. głosów w ostatnich wyborach. – Tak naprawdę stawiamy pierwsze kroki. W kampanii wyborczej w wielu miejscach, tak jak w Białej Podlaskiej, nas nie było. Bo kampania była skromniutka. Prawdziwy sprawdzian przed Razem będzie w kolejnych wyborach, kiedy będziemy startować na równych zasadach – przekonuje jeden z trzech założycieli ugrupowania, które na polskiej scenie politycznej istnieje od 10 miesięcy.

Członkowie Razem nie ukrywają że obecnie najsilniejsi są w dużych ośrodkach akademickich. – Ale jesteśmy przekonani, że spora część ludzi z socjalnymi i demokratycznymi poglądami to mieszkańcy mniejszych miast, dawnych miast wojewódzkich, które najbardziej odczuwają konsekwencje modelu polaryzacyjno – dyfuzyjnego. Modelu, który od lat był w Polsce realizowany – tłumaczy Adrian Zandberg.

Razem ma inny pomysł na rozwój m.in. Polski Wschodniej. - Zależy nam aby przełamać  podział na Polskę A i B. Droga do tego wiedzie m.in. przez przywrócenie większej niż teraz odpowiedzialności państwa za transport  publiczny – mówi jeden z założycieli partii. – Poza tym, deglomeracja, czyli narzędzie, które stosują nasi sąsiedzi, np. Czechy.  Chodzi o przeniesienie centralnych urzędów państwowych do mniejszych miast – dodaje Zandberg. Kolejna rzecz to publiczna polityka inwestycyjna. – Gospodarkę uzależniliśmy od konkurowania niskimi kosztami pracy. To wynika z tego, że mamy niskie nakłady na badania i rozwój.  Rozwiązaniem może być stworzenie centralnych publicznych funduszy inwestycyjnych, zarządzanych niezależnie rynkowo – podkreśla Zandberg.

Jeżeli chodzi o obecny rząd, to główny działacz partii Razem dostrzega pewne luki w programie „Rodzina 500 plus”. – Tak naprawdę z szeregu obietnic PiS zrealizował na serio jedną i to z dziurą. „500 plus” to ambitny i dużej skali projekt, dlatego nie należy robić drobnych oszczędności. Wraz z polityką rodzinną powinno pójść rozbudowanie państwowych instytucji opiekuńczych, m.in. żłobków – zaznacza polityk. Razem wytyka też, że PiS nie zajął się jeszcze zwiększeniem kwoty wolnej od podatku.  - To jest gruby skandal. Mamy w Polsce sytuację w której podatek dochodowy płacą ludzie, którzy zarabiają mniej niż minimum pozwalające przetrwać – komentuje Zandberg. Jego zdaniem, obniżając podatki najbiedniejszym, trzeba jednocześnie podnieść je najbogatszym, m.in. mowa o podatku CIT. Razem krytykuje też działania rządu w kwestii służby cywilnej. - Upolityczniono znaczną część stanowisk które wcześniej  polityczne nie były. Na te stanowiska powoływani są niekompetentni ludzie – podkreśla najbardziej rozpoznawalny polityk ugrupowania. Jego zdaniem, to doprowadzi do konfliktów społecznych.

Partia Razem będzie wystawiać swoich kandydatów w wyborach samorządowych. - Będziemy tworzyli też  sieć centrów społecznych z pomocą prawną, działalnością edukacyjną. To będzie przestrzeń gdzie ludzie będą mogli się samoorganizować – tłumaczy Adrian Zandberg.  Obecnie, partia współpracuje ze związkami zawodowymi, ruchami lokatorskimi i organizacjami pozarządowymi w całej Polsce.

Czytaj więcej o:

Komentarze 72

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Polonus / 11 marca 2016 o 13:01

Znów ktoś chce zaznaczy c swoje polityczne istnienie na niewiedzy innych i myśli że jak "Wschodnia Ściana " to byle bujdę przyjmie i zaaprobuje. Tylko czekać kiedy w jego sekcie pojawi się guru Palikot i Nowacka i okrzykną Karola Marksa najlepszym Europejczykiem. Zaczyna się uczyć tumanić ludzi, u niego oddolnie to przeniesienie urzędów, oraz publiczne inwestycje....Jakież to bardzo oddolne i bliskie obywatelo, ale tylko SWOJAKOM. Ktoś musi dać schronienie tym rzeszom oderwanych od koryta prosięciom. Przybył z Danii gdzie pokazano społeczeństwu czym kończą się lewackie rzady i jaka to demokracja dla narodu, że wyrzucili i tam lewaków po za parlament. Ktoś tutaj napisał o Skandynawii, niech nie bajdurzy i nie widzi wszystkiego sponad stołu do filetowania ryb. To co obecnie panuje w Norwegii i Szwecji doprowadzi u nich do wojny domowej, bo nie może rząd odbierać wszystko narodowi w imię wolności i sprowadzać tysięcy islamistów. Brevick to tylko wierzchołek góry. Co do modelu takiego państwa, Polska nie ma ropy czy gazu w takiej ilości, no i chyba w Polsce by nie przeszło by były całe dzielnice , getta gdzie policja nie wjeżdża a gdzie tak naprawdę rządzi szaryjat.

Cała prawda. Ale to już nie tylko w skandynawi, to samo masz we francji czy niemczech, tam też są getta gdzie prawo niemieckie nie sięga a panuje szaryjat, nawet były już takie wyroki gdzie sąd na Bawarii powołał się na szaryjat, tylko najwyższy go anulował...na RWN chodza patrole tz. trójki islamskiej i zwracają swoim kobietom uwagę, a gdy zobaczyli ze nikt ich nie kontroluje to zaczeli kazdą kobietę na ulicy przesladować, dopiero ukrócono ten proceder! Szkoda że nasze media są tak denne i służą tylko obcym pracodawcom, jak widziałem to aż 80% wszystkich gazet należy do niemców....to jaką mozecie mieć świadomość, jak to płukanie mózgownic robią Wam od lat?

Cała prawda. Ale to już nie tylko w skandynawi, to samo masz we francji czy niemczech, tam też są getta gdzie prawo niemieckie nie sięga a panuje szaryjat, nawet były już takie wyroki gdzie sąd na Bawarii powołał się na szaryjat, tylko najwyższy go anulował...na RWN chodza patrole tz. trójki islamskiej i zwracają swoim kobietom uwagę, a gdy zobaczyli ze nikt ich nie kontroluje to zaczeli kazdą kobietę na ulicy przesladować, dopiero ukrócono ten proceder! Szkoda że nasze media są tak denne i służą tylko obcym pracodawcom, jak... rozwiń

Avatar
Polonus / 11 marca 2016 o 12:53

Tak szczekacie ale jedno wiedzcie że SOCJALIZM to NAJSPRAWIEDLIWSZY USTRÓJ na świecie !!!!

Poznaliśmy go na przestrzeni 45 lat i był dla Polski tak sprawiedliwym jak okupacja niemiecka....Musisz to powielać za parę dziesiatków lat , jak ludzie zapomną jak "sprawiedliwie " za was było....Wstyd !

Avatar
Polonus / 11 marca 2016 o 12:48

kazdy kto uzywa slowa "lewak/lewactwo" dyskwalifikuje siebie jako rozmowce

A kim że jest pan Zandberg, Petru? Czym jak nie prostym populistycznym lewakiem, bo co to jest lewica ci panowie nie mają całkowicie pojęcia. Zreszto kto by zajmował się dzisiaj sprawiedliwością społeczną (jak robotnicy i chłopi na wybory nie chodzą ..."Janik") Dlatego macie chłopów i robotników w Prawie i Sprawiedliwości, a wam pozostała do zagospodarowania lewacka tęcza , homusie i oligarchia. Wstyd byłoby teraz z tych panów nazwać inaczej!!!

A kim że jest pan Zandberg, Petru? Czym jak nie prostym populistycznym lewakiem, bo co to jest lewica ci panowie nie mają całkowicie pojęcia. Zreszto kto by zajmował się dzisiaj sprawiedliwością społeczną (jak robotnicy i chłopi na wybory nie chodzą ..."Janik") Dlatego macie chłopów i robotników w Prawie i Sprawiedliwości, a wam pozostała do zagospodarowania lewacka tęcza , homusie i oligarchia. Wstyd byłoby teraz z tych panów nazwać inaczej!!!

rozwiń
Avatar
Polonus / 11 marca 2016 o 12:43

Zandberg mówi, żeby ludzie mogli wreszcie pracować NA SIEBIE.

Bo na razie wszyscy robicie na Kulczyków, Solorzów, właścicieli fabryk, hipermarketów, telefonii komórkowych i innych agencji pracy tymczasowej. Ktoś w końcu mówi prawdę, że bogaci strzygą was jak owce, a wy piszecie, ze to lewactwo.

W takich Niemczech dzięki lewactwu zwykły pracownik zarabia 5 razy więcej niż w Polsce. A i tak okazuje się, że fabrykę Opla czy Fiata w Polsce trzeba przenieść do strefy ekonomicznej i zwolnić z podatku, bo im się rzekomo nie opłaca. :D

No i jeszcze robicie na prawych i sprawiedliwych, którzy w ostatnich czasach obsiedli stanowiska: od stadnin po państwowe spółki jak PGE, gdzie robotę dostała jakaś Janina Gos.

Nie ten adres, diagnoza też błędna, trzeba Ci z tym zwrócić się do PO lemingów, nie do obecnej władzy....A stadnina niech Ciebie nie jara....jest nakaz prokuratorski....czysto trzeba tam posprzatać.

a też błędna, trzeba Ci z tym zwrócić się do PO lemingów, nie do obecnej władzy....A stadnina niech Ciebie nie jara....jest nakaz prokuratorski....czysto trzeba tam posprzatać.

rozwiń
Avatar
Gość / 9 marca 2016 o 20:43
kazdy kto uzywa slowa "lewak/lewactwo" dyskwalifikuje siebie jako rozmowce
Avatar
Gość / 9 marca 2016 o 13:31
Tak szczekacie ale jedno wiedzcie że SOCJALIZM to NAJSPRAWIEDLIWSZY USTRÓJ na świecie !!!!
Avatar
bialczanin / 7 marca 2016 o 17:12

Podział kraju zniknie wtedy, gdy dokonamy transferu przemysłu na wschód. Tow. Zandberg musiałby przenosić na lubelszczyznę nie tylko fabryki, ale też złoża. Jeśli wam się to uda towarzyszu, to przerośniecie samego Stalina. On przenosił tylko góry.

Nie przenoś Lubelszczyzny na nzsze Płd.Podlasie!
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 11:00
Specjalista od dzielenia biedą , lewackie gadanie !
Avatar
lubelak / 7 marca 2016 o 10:49

Zafunduje nam ale lewactwo i ubogacenie muslimami w liczbie bliżej nieokreślonej, zgodnie z zasadą  marksistowską każdemu wedle potrzeb. Nie z nami te numery towarzyszu.

Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 10:32
Podział kraju zniknie wtedy, gdy dokonamy transferu przemysłu na wschód. Tow. Zandberg musiałby przenosić na lubelszczyznę nie tylko fabryki, ale też złoża. Jeśli wam się to uda towarzyszu, to przerośniecie samego Stalina. On przenosił tylko góry.
Avatar
Polonus / 11 marca 2016 o 13:01

Znów ktoś chce zaznaczy c swoje polityczne istnienie na niewiedzy innych i myśli że jak "Wschodnia Ściana " to byle bujdę przyjmie i zaaprobuje. Tylko czekać kiedy w jego sekcie pojawi się guru Palikot i Nowacka i okrzykną Karola Marksa najlepszym Europejczykiem. Zaczyna się uczyć tumanić ludzi, u niego oddolnie to przeniesienie urzędów, oraz publiczne inwestycje....Jakież to bardzo oddolne i bliskie obywatelo, ale tylko SWOJAKOM. Ktoś musi dać schronienie tym rzeszom oderwanych od koryta prosięciom. Przybył z Danii gdzie pokazano społeczeństwu czym kończą się lewackie rzady i jaka to demokracja dla narodu, że wyrzucili i tam lewaków po za parlament. Ktoś tutaj napisał o Skandynawii, niech nie bajdurzy i nie widzi wszystkiego sponad stołu do filetowania ryb. To co obecnie panuje w Norwegii i Szwecji doprowadzi u nich do wojny domowej, bo nie może rząd odbierać wszystko narodowi w imię wolności i sprowadzać tysięcy islamistów. Brevick to tylko wierzchołek góry. Co do modelu takiego państwa, Polska nie ma ropy czy gazu w takiej ilości, no i chyba w Polsce by nie przeszło by były całe dzielnice , getta gdzie policja nie wjeżdża a gdzie tak naprawdę rządzi szaryjat.

Cała prawda. Ale to już nie tylko w skandynawi, to samo masz we francji czy niemczech, tam też są getta gdzie prawo niemieckie nie sięga a panuje szaryjat, nawet były już takie wyroki gdzie sąd na Bawarii powołał się na szaryjat, tylko najwyższy go anulował...na RWN chodza patrole tz. trójki islamskiej i zwracają swoim kobietom uwagę, a gdy zobaczyli ze nikt ich nie kontroluje to zaczeli kazdą kobietę na ulicy przesladować, dopiero ukrócono ten proceder! Szkoda że nasze media są tak denne i służą tylko obcym pracodawcom, jak widziałem to aż 80% wszystkich gazet należy do niemców....to jaką mozecie mieć świadomość, jak to płukanie mózgownic robią Wam od lat?

Cała prawda. Ale to już nie tylko w skandynawi, to samo masz we francji czy niemczech, tam też są getta gdzie prawo niemieckie nie sięga a panuje szaryjat, nawet były już takie wyroki gdzie sąd na Bawarii powołał się na szaryjat, tylko najwyższy go anulował...na RWN chodza patrole tz. trójki islamskiej i zwracają swoim kobietom uwagę, a gdy zobaczyli ze nikt ich nie kontroluje to zaczeli kazdą kobietę na ulicy przesladować, dopiero ukrócono ten proceder! Szkoda że nasze media są tak denne i służą tylko obcym pracodawcom, jak... rozwiń

Avatar
Polonus / 11 marca 2016 o 12:53

Tak szczekacie ale jedno wiedzcie że SOCJALIZM to NAJSPRAWIEDLIWSZY USTRÓJ na świecie !!!!

Poznaliśmy go na przestrzeni 45 lat i był dla Polski tak sprawiedliwym jak okupacja niemiecka....Musisz to powielać za parę dziesiatków lat , jak ludzie zapomną jak "sprawiedliwie " za was było....Wstyd !

Avatar
Polonus / 11 marca 2016 o 12:48

kazdy kto uzywa slowa "lewak/lewactwo" dyskwalifikuje siebie jako rozmowce

A kim że jest pan Zandberg, Petru? Czym jak nie prostym populistycznym lewakiem, bo co to jest lewica ci panowie nie mają całkowicie pojęcia. Zreszto kto by zajmował się dzisiaj sprawiedliwością społeczną (jak robotnicy i chłopi na wybory nie chodzą ..."Janik") Dlatego macie chłopów i robotników w Prawie i Sprawiedliwości, a wam pozostała do zagospodarowania lewacka tęcza , homusie i oligarchia. Wstyd byłoby teraz z tych panów nazwać inaczej!!!

A kim że jest pan Zandberg, Petru? Czym jak nie prostym populistycznym lewakiem, bo co to jest lewica ci panowie nie mają całkowicie pojęcia. Zreszto kto by zajmował się dzisiaj sprawiedliwością społeczną (jak robotnicy i chłopi na wybory nie chodzą ..."Janik") Dlatego macie chłopów i robotników w Prawie i Sprawiedliwości, a wam pozostała do zagospodarowania lewacka tęcza , homusie i oligarchia. Wstyd byłoby teraz z tych panów nazwać inaczej!!!

rozwiń
Avatar
Polonus / 11 marca 2016 o 12:43

Zandberg mówi, żeby ludzie mogli wreszcie pracować NA SIEBIE.

Bo na razie wszyscy robicie na Kulczyków, Solorzów, właścicieli fabryk, hipermarketów, telefonii komórkowych i innych agencji pracy tymczasowej. Ktoś w końcu mówi prawdę, że bogaci strzygą was jak owce, a wy piszecie, ze to lewactwo.

W takich Niemczech dzięki lewactwu zwykły pracownik zarabia 5 razy więcej niż w Polsce. A i tak okazuje się, że fabrykę Opla czy Fiata w Polsce trzeba przenieść do strefy ekonomicznej i zwolnić z podatku, bo im się rzekomo nie opłaca. :D

No i jeszcze robicie na prawych i sprawiedliwych, którzy w ostatnich czasach obsiedli stanowiska: od stadnin po państwowe spółki jak PGE, gdzie robotę dostała jakaś Janina Gos.

Nie ten adres, diagnoza też błędna, trzeba Ci z tym zwrócić się do PO lemingów, nie do obecnej władzy....A stadnina niech Ciebie nie jara....jest nakaz prokuratorski....czysto trzeba tam posprzatać.

a też błędna, trzeba Ci z tym zwrócić się do PO lemingów, nie do obecnej władzy....A stadnina niech Ciebie nie jara....jest nakaz prokuratorski....czysto trzeba tam posprzatać.

rozwiń
Avatar
Gość / 9 marca 2016 o 20:43
kazdy kto uzywa slowa "lewak/lewactwo" dyskwalifikuje siebie jako rozmowce
Avatar
Gość / 9 marca 2016 o 13:31
Tak szczekacie ale jedno wiedzcie że SOCJALIZM to NAJSPRAWIEDLIWSZY USTRÓJ na świecie !!!!
Avatar
bialczanin / 7 marca 2016 o 17:12

Podział kraju zniknie wtedy, gdy dokonamy transferu przemysłu na wschód. Tow. Zandberg musiałby przenosić na lubelszczyznę nie tylko fabryki, ale też złoża. Jeśli wam się to uda towarzyszu, to przerośniecie samego Stalina. On przenosił tylko góry.

Nie przenoś Lubelszczyzny na nzsze Płd.Podlasie!
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 11:00
Specjalista od dzielenia biedą , lewackie gadanie !
Avatar
lubelak / 7 marca 2016 o 10:49

Zafunduje nam ale lewactwo i ubogacenie muslimami w liczbie bliżej nieokreślonej, zgodnie z zasadą  marksistowską każdemu wedle potrzeb. Nie z nami te numery towarzyszu.

Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 10:32
Podział kraju zniknie wtedy, gdy dokonamy transferu przemysłu na wschód. Tow. Zandberg musiałby przenosić na lubelszczyznę nie tylko fabryki, ale też złoża. Jeśli wam się to uda towarzyszu, to przerośniecie samego Stalina. On przenosił tylko góry.
Zobacz wszystkie komentarze 72

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 19 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 28 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 59 10

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 29 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 46 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 395 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!