niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Akademik lepszy niż hotel

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 stycznia 2006, 19:25

Studenci Zamiejscowego Wydziału Wychowania Fizycznego AWF już
za niecałe trzy miesiące wprowadzą się do nowych, luksusowych pokojów w Domu Studenta. A w czasie wakacji będą w nich mieszkać uczestnicy obozów i kursów sportowych.

Akademik to gruntownie zmodernizowany przedwojenny budynek działowni wojskowej przy ul. 34 Pułku Piechoty. Podczas remontu dobudowano do niego dodatkowe piętro. Dzięki temu na parterze utworzono sześć sal wykładowych i dwie sale ćwiczeń. Na piętrach powstało 26 dwuosobowych i 30 jednoosobowych luksusowych pokoi Domu Studenta.
– Przyznaję, że jestem mile zaskoczony zmianami w moim sąsiedztwie – mówi Józef Maksymiuk, mieszkający obok nowego Domu Studenta. – Bo wcześniej budynek przedstawiał okropny widok i powoli stawał się ruiną.
Budynek prezentuje się imponująco nie tylko z zewnątrz. W środku, we wszystkich pokojach będą telewizory i lodówki oraz dostęp do Internetu, a także natryski. Wejść do środka będą mogły tylko upoważnione osoby. Każda otrzyma specjalną kartę magnetyczną. W przypadku gdy ktoś na przykład będzie dewastował pokój, wystarczy zablokować kartę, by zablokować wandalowi wejście do akademika.
Władze uczelni nie ukrywają, że myślą również o komercyjnym wykorzystaniu obiektu. – W wakacje będziemy mogli ściągnąć do nas drużyny sportowe i zagranicznych sportowców na obozy – mówi Tadeusz Paczóski, zastępca kanclerza AWF.
Koszt przebudowy dawnego obiektu wojskowego wyniósł aż 4,42 mln zł. Kolejne pół miliona uczelnia wyda na wyposażenie. Część kosztów tej inwestycji zostanie pokryta, dzięki staraniom rektora AWF, ze źródeł unijnych.
Program unijny wymagał krótkich terminów wykonawczych. Przebudowa zaczęła się w maju. Gdy przed świętami ruszyły prace z układaniem podłóg, nie było odpowiedniego ogrzewania. Podłoże nie wyschło należycie, pojawiły się na podłogach pęcherzyki. – Wykonawca musiał położyć nowe – dodaje Paczóski.
Przekazanie budynku do użytku nastąpi 3 marca, kiedy też zostanie otwarta zmodernizowana pływalnia. Wstępne przymiarki cenowe zakładają, że w pokoju dwuosobowym student będzie płacić za miejsce 250 zł miesięcznie, a w jednoosobowym 280. W tej chwili wszystkie miejsca w domach studenckich AWF są zajęte.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!