niedziela, 25 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Akcja proekologiczna eurodeputowanej i radnego PO

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 listopada 2009, 17:53

Mieszkańcy osiedli: Kołychawa, Słoneczne Wzgórze i Za torami dostaną listy, w których znajdą apel o segregowanie odpadów i zrezygnowanie z palenia w piecach plastikowymi opakowaniami.

Ponad trzy tysiące listów z apelem o zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska przygotowali wspólnie: eurodeputowana PO prof. Lena Kolarska-Bobińska i bialski radny Wojciech Sosnowski. Zachęcają w nich mieszkańców trzech osiedli w Białej Podlaskiej do segregowania odpadów i wystawiania ich w wyznaczonych terminach przed posesje. Zwłaszcza, że posortowane szkło, makulatura i plastik są, co miesiąc odbierane bezpłatnie.

– Badania przeprowadzone w Białej Podlaskiej wykazały, że jedną z głównych przyczyn zanieczyszczeń powietrza jest spalanie plastiku. Wydzielane w ten sposób dioksyny i furany poważnie zagrażają zdrowiu i życiu. Ochrona i dbałość o środowisko jest wyrazem troski o nasze dzieci i wnuki, o przyszłość następnych pokoleń, przyszłość Polski i Europy – pisze w liście prof. Lena Kolarska-Bobińska.

– Niepokoi mnie, że wiele osób spala plastikowe opakowania w piecach i nie chce w określonym terminie wystawić worków z segregowanymi odpadami, które są bezpłatnie odbierane przez spółkę "Komunalnik” – mówi radny Wojciech Sosnowski.

Grzegorz Daszczuk, który jest jednym z adresatów listowej akcji przyznaje, że przeczyta apel. – I się nad nim zastanowię – obiecuje pan Grzegorz, który dodaje, że peryferyjne osiedla Białej Podlaskiej są bardzo zaniedbane.

Edward Dec, kierownik bialskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, przyznaje, że w rejonie osiedli domków jednorodzinnych jest bardzo duże zapylenie powietrza. – Uważam, że bardziej na zanieczyszczenie powietrza wpływa spalanie taniego, zasiarczonego węgla, a nie plastików, których pozostałości osadzają się w kominach – mówi Dec, który dziwi się ludziom, którzy mając piece gazowe używają zanieczyszczonego opału. – Zainwestowałem w dobry piec gazowy i miesięcznie płacę tyle za gaz, co za tonę węgla – dodaje kierownik.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!