niedziela, 25 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Aleja Solidarności w Białej Podlaskiej: bez kolizji, z rondem

Dodano: 21 grudnia 2016, 18:38
Autor: eb

Na skrzyżowaniu al. Solidarności z krajową dwójką nietrudno o wypadki (fot. Archiwum)
Na skrzyżowaniu al. Solidarności z krajową dwójką nietrudno o wypadki (fot. Archiwum)

Są duże szanse, że skrzyżowanie Alei Solidarności w Białej Podlaskiej z krajową "dwójką" będzie bezpieczniejsze.

– Tam bardzo często są stłuczki. Mieszkańcy proszą o jakieś rozwiązanie tej krzyżówki, żeby wyjazd z Al. Solidarności był bezpieczniejszy – na ostatniej sesji zwróciła uwagę na problem radna Małgorzata Kiec.

A policja potwierdza, że na skrzyżowaniu dochodzi od kolizji. – W tym roku doszło tam do 5 kolizji i 2 wypadków drogowych, w których 2 osoby były ranne. A w ubiegłym roku zanotowaliśmy 5 kolizji – podaje kom. Wojciech Lesiuk z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Miasto ma pomysł na rondo w tym miejscu. – Będziemy aplikować o środki z projektu transgranicznego dotyczącego komunikacji. Byliśmy w tej sprawie niedawno w Brześciu, naszym mieście partnerskim, z którym ten projekt będziemy realizować – mówi Adam Chodziński, zastępca prezydenta.

– Rozwiązanie na które wpadł pan prezydent to budowa ronda w tym miejscu. Myślę że to byłoby idealne rozwiązanie komunikacyjne, aby Aleję Solidarności właśnie w ten sposób połączyć z drogą krajową nr 2 – przekonuje Chodziński.

W ramach tego projektu Biała Podlaska chce również wyremontować ulicę Sidorską i przebudować skrzyżowanie ulicy Terebelskiej z krajową "dwójką". – Tak aby przy wyjeździe z ul. Terebelskiej były trzy pasy, jeden na Warszawę, prosto na Rakowiska i w prawo na Terespol. Składamy fiszkę do projektu. Finansowanie to ok 2,5 mln euro. Szukamy różnych rozwiązań aby te dwa skrzyżowania poprawić – zapewnia zastępca prezydenta.

czyt
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

czyt
czyt (22 grudnia 2016 o 18:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"bo w tej chwili i tak kierowcy "organizują" sobie 2 pasy i często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji" bo tam SĄ DWA pasy. Tylko jest niepomalowane i prawy jest zawężający się - inżyniery!!. Osobówki mieszczą się doskonale. Plagą zaś jest zjeżdżanie z prawego na lewy,, " bo akurat wolne", nie patrząc w lusterko. tak przez kierowców samochodów, jak i o zgrozo , rowerzystów! Należałoby też wyprowadzić z Terebelskiej TIRY - blokują i nie mieszczą się Tylko ronda, duże ronda jednopasmowe z brukiem w środku. Na Brzeskiej także często się tłucze.
Rozwiń
Gość
Gość (21 grudnia 2016 o 21:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W ramach tego projektu Biała Podlaska chce również wyremontować ulicę Sidorską i przebudować skrzyżowanie ulicy Terebelskiej z krajową "dwójką". – Tak aby przy wyjeździe z ul. Terebelskiej były trzy pasy, jeden na Warszawę, prosto na Rakowiska i w prawo na Terespol. w końcu! oby jeszcze szybko zostało to zrealizowane, bo w tej chwili i tak kierowcy "organizują" sobie 2 pasy i często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!