czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

AS panuje w samorządzie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 listopada 2002, 16:58

Jan Bajkowski (z lewej) i Andrzej Czapski po skończeniu pierwszej sesji pogratulowali sobie dobrego
Jan Bajkowski (z lewej) i Andrzej Czapski po skończeniu pierwszej sesji pogratulowali sobie dobrego

Chociaż przy starcie Rady Miejskiej formalnie nie było utworzonej koalicji, to opozycja mogła przekonać się, że istnieje podobny układ jak podczas poprzedniej kadencji. Niewielkie lokalne ugrupowanie Akcja Samorządowa przejęło najważniejsze stanowiska i funkcje. Ma ono swojego prezydenta i przewodniczącego rady, choć zdobyło tylko trzy mandaty w 23-osobowym samorządzie.

Podczas wyborów przewodniczącego prorektor AWF, Jerzy Sadowski otrzymał 21 głosów poparcia (tylko jeden radny był przeciwny). Dziękując za dany mu kredyt zaufania, obiecał: - Nie będę nikogo faworyzować. Zawszę będę służyć sprawie. Mam nadzieję, że kluby mi pozwolą.
Podniośle brzmiało stwierdzenie Waldemara Banki, przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej, który po wręczeniu radnym aktów powołania zwrócił się do nich: - Los miasta w ciągu czterech najbliższych lat w waszych rękach. Wykorzystajcie dobrze tę szansę.
Znamiennym testem na istnienie powiązań w bialskim samorządzie był wybór jednego wiceprzewodniczącego (w poprzedniej kadencji było aż trzech). Kazimierz Stanisław Nowak (SLD) zgłosił swego kolegę Mieczysława Burdzickiego a Romuald Stanisław Filipiuk - Edwarda Burtę (obaj LPR). W tajnym głosowaniu 15 radnych poparło pierwszego kandydata, drugiego tylko 7.
Chociaż szef bialskiego SLD Jan Bajkowski oraz przewodniczący RM Jerzy Sadowski zapewniali nas, że nie ma żadnej koalicji, to jednak skutecznie owocowały niedawne rozmowy prezydenta Andrzeja Czapskiego z przedstawicielami Sojuszu.
Po zaprzysiężeniu A. Czapski podkreślił, że wynik bialskich wyborów prezydenckich jest jego największym sukcesem życiowym. Zapewnił, iż w podobnym stylu jak wcześniej zechce nadal sprawować swój urząd i kontynuować rozwój miasta. Zamierza skorzystać z rad organizacji społecznych, związkowych i gospodarczych oraz będzie się bacznie przyglądać efektom inwestycji tureckiej. Ogłosił, iż na stanowiska wiceprezydentów powoła swoich dotychczasowych zastępców Henryka Chmiela (PSL) i Jana Polkowskiego (Wspólnota).
Na pierwszej sesji Andrzej Czapski zrzekł się mandatu radnego, który otrzyma jego klubowy kolega Mirosław Radecki. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!