środa, 24 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Autostrada A-2: Tylko jeden zjazd do Białej Podlaskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 listopada 2009, 19:10

Mieszkańcy martwią się, że planowana autostrada A-2 będzie miała do miasta tylko jeden zjazd. Urzędnicy uważają, że Biała Podlaska nie ma argumentów na forsowanie drugiego, wymarzonego zjazdu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prezentowała dokumentację przyszłej autostrady A-2, łączącej Świecko z Kukurykami. Plany zakładają powstanie tylko jednego zjazdu do Białej Podlaskiej – w Ciciborze. To jest około 2,5 km od granic miasta.

Choć to inwestycja przyszłości, bo odcinek A-2, biegnący do granicy na Bugu powstanie w latach 2015–2019, w mieście już teraz trwa dyskusja na jej temat. Chodzi o liczbę zjazdów do miasta.
– Miasto powinno walczyć o drugi węzeł. Przecież od tego zależy rozwój. Skoro nasi przedsiębiorcy myślą o gospodarczym wykorzystaniu lotniska, to powinno się zabiegać o węzeł na przedłużeniu dojazdu do tego obiektu – zauważa pan Janusz.

Tadeusz Kociuk, lokalny przedsiębiorca z branży transportowej: jeśli się myśli o rozwoju Białej Podlaskiej, trzeba to zauważać .

Teresa Malicka, naczelnik Wydział Urbanistyki, Budownictwa i Nieruchomości Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej, potwierdza, że plany budowy autostrady zakładają powstanie tylko jednego zjazdu do Białej Podlaskiej. – Pod koniec października w Józefowie prezentowano wniosek o wydanie decyzji środowiskowych autostrady A-2 na odcinku Warszawa–Kukuryki. Dopytywałam się o możliwość utworzenia drugiego węzła dla nas. Niestety, dowiedziałem się, że zjazdy powstają tylko na skrzyżowaniu autostrady z drogą wojewódzką. Projektanci odpowiedzieli, że mogą jedynie zostawić rezerwę terenową na przedłużeniu projektowanej wschodniej bialskiej obwodnicy – mówi Malicka. – Za powstawaniem drugiego węzła nie mamy ani ekonomicznych, ani komunikacyjnych argumentów. Nie ma jeszcze nawet drogi do lotniska. Tymczasem Siedlce mają w pobliżu drogi wojewódzkie – dodaje.

– Jeszcze nic nie jest przesądzone. Być może uwagi samorządowców powinny być uwzględniane. Ale Biała Podlaska będzie mieć dobry zjazd, odległy zaledwie 2–2,5 km od granic miasta – uważa Marian Nagórny, wicedyrektor lubelskiego Oddziału GDDKiA.

Stanisław Żmijan, poseł PO z Międzyrzeca Podlaskiego potwierdza, że nie ma jeszcze ostatecznego rozstrzygnięcia, co do liczby zjazdów autostradowych przy mieście. – Będę popierać utworzenie dwóch zjazdów w okolicy Białej Podlaskiej – zapewnia poseł.

– Zazdroszczę Siedlcom rozwiązań komunikacyjnych – mówi poseł PiS Adam Abramowicz, który obiecuje, że zainteresuje się problemem zabiegów o zjazdy z autostrady obok Białej Podlaskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!