czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Będą nowe perony m.in. w Łukowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 marca 2014, 13:30
Autor: Ewelina Burda

Za rok podróżni skorzystają z nowych peronów w Łukowie, Międzyrzecu Podlaskim oraz w Siedlcach (woj. mazowieckie). Prace modernizacyjne prowadzi spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

- W Międzyrzecu powstaną trzy, a w Łukowie dwa nowe perony. Będą dostosowane m.in do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdą z platform wyposażymy w nowoczesne systemy nagłośnienia, ekrany informacyjne oraz wiaty - mówi Maciej Dutkiewicz z wydziału prasowego PKP PLK. - Obecnie trwa też demontaż torów w rejonie tych dworców oraz budowa nowych nastawni, czyli posterunków odpowiedzialnych za sterowanie ruchem pociągów - dodaje Dutkiewicz. Projekt PKP PLK zakłada także przebudowę innych obiektów kolejowych. - W Łukowie dotychczasowa kładka nad torami zostanie zastąpiona nową, wyposażoną w windy dla niepełnosprawnych. W rejonie ul. Międzyrzeckiej, w miejscu przejazdu kolejowego powstanie pierwszy w mieście wiadukt - dodaje Dutkiewicz. W związku z jego budową, w środę zamknięto przejazd na ul. Międzyrzeckiej i wytyczono objazdy. O nowych zasadach organizacji ruchu kierowcy dowiedzą się z tablic informacyjnych. Utrudnienia potrwają przynajmniej do połowy 2015 roku. W Międzyrzecu Podlaskim gruntowna przebudowa czeka przejazdy przy ul. Kościuszki oraz ul. Powstańców. Natomiast kładkę na międzyrzeckim dworcu PKP ma zastąpić podziemny tunel dla pieszych. Do tej pory, spółce PKP Polskie Linie Kolejowe udało się zmodernizować tory na trasie z Siedlec do Terespola. - Chodzi m.in. o przebudowę torów, sieci trakcyjnej, przejazdów oraz obiektów inżynieryjnych - wymienia przedstawiciel biura prasowego. - Efekt prac odczuwalny będzie w postaci oszczędności czasu zarówno dla ruchu pasażerskiego jak i transportu kolejowego. Pociągi na tej trasie będą mogły osiągnąć maksymalną prędkość 160 km/h - w przypadku osobowych i 120 km/h w odniesieniu do towarowych - przypuszcza Dutkiewicz. Prace PKP PLK realizuje w ramach projektu "Modernizacja linii kolejowej E 20/CE 20 na odcinku Siedlce - Terespol, etap II”. Jego koszt to ponad 500 mln zł. Część dofinansuje Unia Europejska.

Objazdy w Łukowie

W związku z zamknięciem przejazdu kolejowego przy ul. Międzyrzeckiej, w Łukowie wyznaczono objazdy: Dla samochodów ciężarowych powyżej 12 ton Zarząd Dróg Wojewódzkich zaleca objazd Łukowa drogami krajowymi numer 63 i 19 przez Międzyrzec Podlaski i Radzyń Podlaski. Dla samochodów do 12 ton zarządca drogi wyznaczył objazd ulicami Przemysłową, ks. Popiełuszki, Jana Pawła II, Farfak i dalej przez Wólkę Świątkową, Role i Suleje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: PKP pociągi peron
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!