piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Będzie remont al. Jana Pawła II

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 sierpnia 2010, 13:30

Ruszył wyczekiwany remont jednej z głównych arterii miasta. W trakcie remontu wystapią utrudnienia w ruchu. Inwestycja pochłonie 600 tysięcy złotych.

- 24 czerwca podpisano umowę na przebudowę alei Jana Pawła II. Prace będą prowadzone na najbardziej zniszczonym odcinku drogi – mówi Renata Szwed, dyrektor gabinetu prezydenta Urzędu Miasta Biała Podlaska. – Inwestycja obejmie więc fragment drogi od skrzyżowania z ulicą Francuską do skrzyżowania z Janowską.

Prace będą prowadzone w dwóch etapach. – Częściowo zostaną przebudowane krawężniki i chodniki, ale drogowcy wykonają także nową nawierzchnię – mówi Stanisław Wojciuk, naczelnik Wydziału Inwestycji UM Biała Podlaska. – Remont będzie kosztował prawie 600 tysięcy złotych. Całość jest opłacona z pieniędzy gminy. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Białej Podlaskiej.

W związku z planowanymi pracami ruch w mieście będzie utrudniony. - Dotychczasowa szerokość Alei Jana Pawła II nie ulegnie zmianie. Remont krawężników i chodników będzie wykonywany przy częściowym zajęciu jezdni. Z użytku zostaną wyłączone chodniki. Położenie nawierzchni bitumicznej wymaga jednak zamknięcia drogi – wyjaśnia Renata Szwed. – Skrzyżowanie z ulicą Francuską będzie przejezdne. Z kolei na skrzyżowaniu z Janowską wystąpią utrudnienia, spowodowane wyłączeniem z ruchu połowy jezdni.

Urzędnicy zaplanowali objazdy. – Ruch zostanie poprowadzony objazdami. Kierowcy będą mieli do dyspozycji nitkę Janowska – Podmiejska – Francuska. Dojazd do ulicy Prusa, Lipowej, Kasztanowej i Żeromskiego będzie możliwy tylko od ulicy Podmiejskiej. Droga do ul. Żeromskiego, Rzeźnianej i Dolnej będzie otwarta od ul. Nowej – wylicza Renata Szwed. – W trakcie wykonywania robót będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu związane z wprowadzeniem ograniczenia prędkości i zakazów zatrzymywania się.

Kierowcy nie kryją zadowolenia z remontu. – Myślę, że Jana Pawła powinna zostać już dawno wyremontowana – przyznaje Łukasz Kulesza z Białej Podlaskiej, kierowca z 8-letnim stażem. – Droga była podziurawiona i nieustannie klejona. Cieszę się, że w końcu doczekaliśmy się remontu.

Trzeba się jednak liczyć z utrudnieniami. – Ruch ma być puszczony ulicą Podmiejską. Przecież to bardzo wąska droga. Nie wyobrażam sobie jak będą mijały się tam większe pojazdy, ale będziemy musieli jakoś sobie z tym poradzić – przyznaje pan Przemysław z Białej. – Pomimo utrudnień cieszę się, że będzie lepiej.

Remont potrwa do 15 sierpnia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!