Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

19 marca 2020 r.
18:32

Biała Podlaska: Dwie osoby w kwarantannie zbiorowej w "Ekonomiku"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
138 0 A A
(fot. zdjęcie ilustracyjne)

Dwie osoby przebywają obecnie w miejscu kwarantanny zbiorowej w Białej Podlaskiej. Do tego celu wyznaczono internat Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 przy ulicy Piłsudskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To osoby, które wróciły zza granicy i ze względów bezpieczeństwa nie chciały przechodzić kwarantanny z rodziną. Ma ona trwać 14 dni. W internacie przewidziano 50 takich miejsc oraz dodatkowych 10 dla służb mundurowych.

– U tych osób nie ma niepokojących objawów. Mieszkają w oddzielnych pokojach. Firma cateringowa dostarcza im posiłki trzy razy dziennie –mówi Artur Żukowski kierownik referatu zarządzania kryzysowego w Urzędzie Miasta.

Miejsca pilnuje strażnik miejski.

– Przekazuje m.in. posiłki – zaznacza Żukowski. J

Jest też pielęgniarka, która sprawdza tym osobom temperaturę.

– Wojewoda powinien skierować tutaj odpowiednio przeszkolony personel, bo tak mówi ustawa. To jeszcze nie nastąpiło. Ze swojej strony chcemy przeszkolić takie osoby – podkreśla kierownik.

Do tej pory, wątpliwości interpretacyjne budził m.in. fakt, jak należy traktować odpady z miejsc kwarantanny zbiorowej.

– W środę dostaliśmy od wojewody informację, że takie odpady z kwarantanny zbiorowej należy traktować jak odpady komunalne – relacjonuje Żukowski. Ale wciąż nierozstrzygnięta jest na przykład sprawa pralni. – Rozbieżność interpretacyjna dotyczy choćby prania pościeli. Bo nie wiemy czy to ma być prane w pralniach przemysłowych czy w szpitalnych. Ale nie możemy zawrzeć odpowiedniej umowy, bo nie jesteśmy podmiotem medycznym. Nie jesteśmy też kompetentni aby to rozstrzygać – przyznaje kierownik referatu.

Miasto zgłosiło się w tej spawie do bialskiego szpitala.

– Nasza placówka nie ma własnej pralni. Korzysta w tym zakresie z usług podmiotu zewnętrznego na podstawie umowy w sprawie zamówienia publicznego. Jednocześnie w ramach zawartej przez Szpital umowy nie ma możliwości „przekazywania” do prania innego asortymentu niż „szpitalny”– podkreśla Magdalena Us rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. – Z racji braku możliwości zawarcia umów w tych zakresach miasto może zwrócić się do podmiotów świadczących te usługi i z nimi bezpośrednio zawrzeć umowy– zaznacza rzecznik. Poza tym, szpital wskazał samorządowi podmioty z którymi ma zawarte umowy.  Póki co, miasto zakupiło pościel jednorazową, która może być utylizowana.

Przypomnijmy, że w powiecie bialskim wyznaczono jeszcze 3 miejsca zbiorowej kwarantanny, w Wisznicach, Leśnej Podlaskiej oraz w Międzyrzecu Podlaskim. Znajdują się one w szkolnych internatach. Za złamanie zasad kwarantanny grozi do 5 tys. zł grzywny. W Białej Podlaskiej i powiecie bialskim jak dotąd nie stwierdzono przypadku zakażenia koronawirusem.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Jak często celebrować nasz dzień seksu
Wideo
film

Jak często celebrować nasz dzień seksu

7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Seksu. Lekarze wskazują, że jest to bardzo ważny aspekt budowania więzi oraz sposób na pozostanie w zdrowiu i wparcie w procesie leczenia. Czy dalej się wstydzimy o nim mówić? Jak długo powinien trwać seks i jakie ma pozytywne skutki? O tym rozmawiamy z dr n. med. Szymonem Bakalczukiem, seksuologiem, ginekologiem i prezesem Polskiego Towarzystwa Andrologicznego.

Nagrodzeni w rankingu Złota Setka 2022
Złota Setka
galeria

Zgłoś swoją firmę do rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny Złota Setka 2023

28. edycja rankingu najlepszych firm województwa lubelskiego Złota Setka 2023 będzie miała swój finał we wrześniu. Dowiemy się wtedy, które firmy skorzystały na 20-leciu Polski w Unii Europejskiej. Przekonamy się też czy ubiegłoroczni liderzy utrzymali dotychczasowe pozycje rankingu.

Czerwona wstęga musiała być. Nowa ulica, rondo, chodniki i autobus
biała podlaska
galeria

Czerwona wstęga musiała być. Nowa ulica, rondo, chodniki i autobus

Odliczanie do otwarcia nowej ulicy trochę trwało, ale w końcu po Armii Krajowej można już oficjalnie jeździć. W piątek w trasę wyruszyła też nowa linia autobusowa „L”.

Policja ostrzega przed rosnąca plagą przestępstw tego typu

Podarował pół miliona... oszustom od bitcoinów

72-letni mieszkaniec Lublina padł ofiarą oszustów, którzy oferowali zysk na kryptowalutach. Łupem oszustów padło 500 tys. zł

Potańczyli i zachwycili - za nami Ogólnopolskie Spotkania z Tańcem
ZDJĘCIA
galeria

Potańczyli i zachwycili - za nami Ogólnopolskie Spotkania z Tańcem

Do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zjechali się tancerze z całej Polski. A to wszystko z powodu Balansu, czyli Ogólnopolskich spotkań z tańcem.

KO podsumowała kampanię do Parlamentu Europejskiego: Wybierzcie przyszłość w Europie!
Zdjęcia
galeria

KO podsumowała kampanię do Parlamentu Europejskiego: Wybierzcie przyszłość w Europie!

– Trudna, intensywna ale bardzo dobra, merytoryczna kampania – posłanka Marta Wcisło, liderka lubelskiej listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego podsumowała podczas piątkowej konferencji na placu Litewskim ostatnie tygodnie. Kandydaci KO do Brukseli idą po to, żeby walczyć o silną pozycję Polski i Lubelszczyzny, o wzmocnienie kraju i regionu w Unii Europejskiej.

Samochody parkują na poboczach jezdni

Bałagan z parkowaniem przy targowisku. Policyjne patrole pomogą?

Targowisko w Radzyniu Podlaskim gromadzi tłumy klientów, ale mieszkańcy narzekają na bałagan z parkowaniem. Radna Iwona Niebrzegowska-Kuchnia o pomoc zwróciła się do policjantów.

Konfederacja: „Na granicy polskiej powinniśmy używać broni”
galeria

Konfederacja: „Na granicy polskiej powinniśmy używać broni”

W obliczu ostatnich wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej i śmierci polskiego żołnierza Konfederacja domaga się dymisji ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza. Politycy tej partii chcą również wydania polskim żołnierzom broni oraz ostrej amunicji.

Adam Skiba
Pogoda na weekend
film

To już weekend! Jaka będzie pogoda?

To będzie weekend w pogodową kratkę. Tradycyjnie przedstawiamy prognozę pogody przygotowaną przez dr. Krzysztofa Siwka z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku. Prezentuje Adam Skiba.

Pożałuje butów z pytona

Pożałuje butów z pytona

Mieszkaniec USA zatrzymany na granicy. Okazało się, że w bagażu ma buty ze skóry chronionego gatunku węża.

W niedzielę odbędą się dwie imprezy. Podczas jednej z nich ruch zostanie całkowicie wstrzymany i komunikacja miejska będzie jeździć objazdami.

Komunikacja miejska znów pojedzie inaczej. Powodem weekendowe imprezy

Szykuje sie kolejny weekend z objazdami komunikacji miejskiej. Powodem są zawody biegowe oraz festyn.

Trwa Wschodni Festiwal Fotografii. Wspaniałe wystawy do obejrzenia na Lubelszczyźnie
NASZ PATRONAT

Trwa Wschodni Festiwal Fotografii. Wspaniałe wystawy do obejrzenia na Lubelszczyźnie

Trwający do końca czerwca Wschodni Festiwal Fotografii to miesiąc wrażeń dla pasjonatów, którzy swoimi aparatami lubią zatrzymywać czas w miejscu. To nie tylko wystawy fotografów z regionu, ale także seria spotkań z artystami, czy warsztaty fotograficzne, z których można wyciągnąć ogrom wiedzy.

Duchowość i tradycja. Przed nami festiwal „Drzewo życia”
21 czerwca 2024, 18:00

Duchowość i tradycja. Przed nami festiwal „Drzewo życia”

Eseje, debaty, teatr, koncerty, historia, smak, spacery w rytmie słów – to wszystko czeka na nas podczas Festiwalu „Drzewo Życia”, który odbędzie się od 21 do 23 czerwca na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Gardzienicach.

353 rodziny zastępcze, czyli szansa na drugi dom
ZDJĘCIA
galeria

353 rodziny zastępcze, czyli szansa na drugi dom

Dziecko ma prawo do wychowywania się w rodzinie pełnej ciepła, miłości, wsparcia, wartości i możliwości rozwoju psychicznego i społecznego. Mówi się, że rodziców się nie wybiera. Czasem jednak los sprawia, że dzieci wychowują się poza biologiczną rodziną. Rodzinna piecza zastępcza to szansa na stabilność, bezpieczne środowisko i miłość. Szansa na „drugi dom”.

Sławomir Ćwik w wyniku październikowych wyborów parlamentarnych wszedł do Sejmu RP. Teraz z pierwszego miejsca na liście Trzeciej Drogi w Lubelskiem walczy o mandat europosła

Poseł Polski 2050 w Zamościu: Idźmy na wybory

Dwa główne obozy polityczne przerzucały się oskarżeniami. Tylko Trzecia Droga pokazywała program pozytywny i merytoryczny – tak mniej więcej poseł Sławomir Ćwik, „jedynka” Polski 2050 podsumował kończącą się kampanię przed wyborami do Europarlamentu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium