czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Pierwszy przetarg na działki w podstrefie. Co z uzbrojeniem?

Dodano: 20 grudnia 2017, 09:42
Autor: eb

fot. UM Biała Podlaska
fot. UM Biała Podlaska

Pierwszy przetarg na sprzedaż działek w podstrefie ekonomicznej w Białej Podlaskiej odbędzie się 21 grudnia. Ale miasto na razie nie zamierza uzbrajać tych terenów.

Nieruchomość, która idzie pod młotek, obejmuje trzy działki o powierzchni ok.  3,3 ha. Cena wywoławcza to 1,8 mln zł. Natomiast cała podstrefa, która jest częścią Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to 94 hektary terenu. Z tego 69 należy do miasta, a 24 to własność Agencji Mienia Wojskowego. 

- Zainteresowana jest bialska firma, która chce poszerzyć swoją działalność i się rozbudować- mówi prezydent Dariusz Stefaniuk. - A co do reszty gruntów, to prowadzimy rozmowy z inwestorami, również z Chin.  Spotykaliśmy się z nimi wielokrotnie. Ale ktoś musi wyciągnąć pieniądze na stół - zauważa prezydent.

Miasto szacuje, że sprzedaż wszystkich działek to kwestia ok. 40 mln zł.  - Bo mowa jest tylko o sprzedaży, nie o dzierżawie. Jedynie płytę lotniska możemy wydzierżawić - tłumaczy Stefaniuk.

Spodziewa się, że kolejny przetarg zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale przyszłego roku.- Nasze spółki są w pełni przygotowane do uzbrajania podstrefy. Ale gdy uda nam się znaleźć firmę, która wykupi cały grunt, ponad 60 hektarów, to nie będziemy zbroić tej infrastruktury. Ponieważ projekt unijny warunkuje nam że dotacja na uzbrajanie będzie wtedy gdy mowa o małych i średnich firmach - zaznacza prezydent i przekonuje, że inwestorzy na przykład z Chin wcale nie chcą unijnej pomocy. - To dla nich kaganiec w pewnym sensie. Oni wolą własne pieniądze wyłożyć.

Przypomnijmy, że w sierpniu rada nadzorcza PSSE odwołała ze stanowiska dotychczasową prezes strefy Aleksandrę Jankowska. To ona obecna była na otwarciu bialskiej podstrefy. Tłumaczyła wówczas że wykorzystując potencjał nowego Jedwabnego Szlaku, w Białej Podlaskiej powinno powstać centrum logistyczne.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 grudnia 2017 o 09:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gratulacje dla prezydenta Stefaniuka za rozwój gospodarczy w oparciu o parcelację lotniska. Przy okazji, uprzejma prośba o wyjaśnienia. 1. Co to jest wg pana Stefaniuka ....płyta lotniska?..., bo takiej definicji na świecie nie ma. 2. Jakim prawem pan Stefaniuk chce wydzierżawiać ową płytę lotniska? Jeżeli samorząd, (analogicznie, jak dzierżawca Judkowiak) w ciągu 3 lat nie założył lotniska cywilnego - zgodnie z celem przeznaczenia darowizny, to ustawodawca wyraźnie określił, że nieruchomości powojskowe podlegają zwrotowi do Skarbu Państwa.
Rozwiń
Gość
Gość (20 grudnia 2017 o 20:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli Edek z Łomaskiej te hektary kupi, to Darek ogłosi sukces ?. Jaka firma wiosną wycięła las, tam gdzie jest ta podstrefa ?. Może związana z tartakiem w Lisach ?.
Rozwiń
Gość
Gość (20 grudnia 2017 o 13:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zainwestuje tylko kwestia czasu, mamy super polozenie
Rozwiń
Gość
Gość (20 grudnia 2017 o 12:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy inwestorzy z Kataru już się odezwali? A tak poważniej: nikt przy zdrowych zmysłach nie zainwestuje na tym zadupiu.
Rozwiń
Gość
Gość (20 grudnia 2017 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czekamy! ja wierze jak nie teraz to nigdy!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!