środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Sygnalizacja świetlna na 14 skrzyżowaniach do poprawki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lutego 2012, 16:29

Korek na skrzyżowaniu ul. Sidorskiej z al. Tysiąclecia. W drugiej połowie roku powinno się tędy jeźd
Korek na skrzyżowaniu ul. Sidorskiej z al. Tysiąclecia. W drugiej połowie roku powinno się tędy jeźd

Kierowcy od lat narzekają na źle działające i awaryjne światła sterujące ruchem na skrzyżowaniach. Czas na zmiany. Kiedy rozmarznie ziemia, ruszy modernizacja systemu organizacji ruchu w Białej Podlaskiej.

Tadeusz Puchalski, instruktor nauki jazdy przyznaje, że najgorsze są awarie świateł na skrzyżowaniach Narutowicza z Zamkową i Sidorskiej z Tysiąclecia. – Gdy tam padną światła, bardzo trudno skręcić w lewo. Liczę, że sygnalizacja wreszcie zostanie przesterowana i skończy się wjeżdżanie na żółtym a nawet na czerwonym – mówi Puchalski.

Stanisław Wojciuk, naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miasta informuje, że najprawdopodobniej już w marcu zacznie się przebudowa i modernizacja systemu sygnalizacji świetlnych. Wszystko w ramach zadania „Racjonalizacja systemu transportu – etap II” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– Białostockie Przedsiębiorstwo Instalacji Elektrycznych za 860 tys. zł wymieni sterowniki z oprogramowaniem oraz część sygnalizatorów i masztów. Sygnalizacja zostanie przebudowana na 12 skrzyżowaniach, a na dwóch kolejnych skoordynowana – zapowiada Wojciuk.

Wszystko ma działać do 31 lipca 2012 roku. Niestety, Urząd Miasta zrezygnował z uprzywilejowania autobusów komunikacji zbiorowej. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami wykryty przez komputery autobus (tzw. system detekcji) miał mieć pierwszeństwo na skrzyżowaniu, dla jego kierunku zapalałoby się zielone światło.

Często korzystający z miejskich autobusów pan Marian żałuje, że do tego nie dojdzie. – W godzinach szczytu autobusy muszą stać w korkach na al. Jana Pawła II, ul. Sidorskiej i al. Tysiąclecia. Szkoda, że zrezygnowano z ułatwiania autobusom przejazdu przez skrzyżowania.

Dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej i prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji nie chcieli się wypowiedzieć w tej sprawie. Naczelnik Wojtiuk uważa, że zapowiedzi i oczekiwania w tej kwestii były na wyrost. – Wprowadzenie systemu detekcji wymagałoby wydzielenia pasów dla autobusów, a bialskie ulice są na to zbyt wąskie. To była koncepcja nierealna.

Przebudowa sygnalizacji planowana jest na następujących skrzyżowaniach: Jana Pawła II z Narutowicza, Tysiąclecia z Sidorską, Jana Pawła II z Janowską, Tysiąclecia z Narutowicza, Zamkowej z Warszawską, Jana Pawła II z Sidorską, Janowskiej z Artyleryjską, Zamkowej z Artyleryjską, Tysiąclecia z Brzeską, Orzechowej z Kąpielową, Zamkowej z Narutowicza i Jana Pawła II z Brzeską.

Koordynacja sygnalizacji zostanie wprowadzona na skrzyżowaniach Zamkowej z Warszawską i Zamkowej z Artyleryjską.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!