środa, 21 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: To już 25 lat. „Staszic” będzie świętował

Dodano: 13 marca 2016, 15:27
Autor: (eb)

Dyrekcja IV LO im. S. Staszica oraz prezydent Dariusz Stefaniuk zapraszają na zjazd absolwentów <br />
Dyrekcja IV LO im. S. Staszica oraz prezydent Dariusz Stefaniuk zapraszają na zjazd absolwentów

IV LO im. Stanisława Staszica przygotowuje się do obchodów jubileuszu 25-lecia. We wrześniu będzie pierwszy zjazd absolwentów.

Z tą myślą powstał już komitet organizacyjny. – Przez te 25 lat przez szkołę przewinęło się blisko 4 tys. absolwentów. Do wszystkich wysłaliśmy listy z informacją o zjeździe – mówi Stanisław Romanowski, dyrektor IV LO w Białej Podlaskiej. Na stronie internetowej placówki znajduje się też specjalny kwestionariusz, którego wypełnienie to deklaracja uczestnictwa we wrześniowej imprezie. – Zjazd odbędzie się 16 i 17 września. Pierwszego dnia planujemy m.in. koncert uczniów i absolwentów pod hasłem „Staszic dla Białej” na Placu Wolności. Drugi dzień to wydarzenia na terenie szkoły. Zwieńczeniem będzie bal absolwenta – zapowiada dyrektor Romanowski. W centrum miasta będzie też wystawa o historii szkoły i patrona. A nauczyciele zorganizują  mecz koszykówki dla uczniów i absolwentów.

„Staszic” uchodzi w mieście za liceum artystyczne. To ze względu na klasy plastyczne, muzyczne i działającą tu orkiestrę, która uświetnia miejskie uroczystości. – Zwiększa się liczba chętnych, którzy chcą się u nas uczyć – podkreśla Romanowski.

Absolwentem tej szkoły jest m.in. prezydent Dariusz Stefaniuk, który został honorowym przewodniczącym komitetu. – Liceum to były jedne z piękniejszych lat mojego życia. Cieszy mnie, że „Staszic” nadal uważany jest za szkołę artystyczną – przyznaje Stefaniuk. Sam śpiewał tu w chórze i grał na akordeonie. – Chcemy wzmacniać szkolną orkiestrę, zwłaszcza jeżeli chodzi o instrumenty. Zależy mi by orkiestra była widoczna w mieście – dodaje.

Wypełniając deklarację uczestnictwa w zjeździe, można wybrać dwie opcje – za 70 zł (część oficjalna) lub za 200 zł ( część oficjalna oraz bal absolwentów). - Zapraszam koleżanki  i kolegów by przyjechali na zjazd – zachęca prezydent Dariusz Stefaniuk.

Czytaj więcej o: Biała Podlaska IV LO
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 marca 2016 o 15:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Życzę efektywnego spożytkowywania czasu lekcyjnego, zdrowia i podniesionych czół. LWG
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!