sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska. Trudny dialog na poziomie parafii

  Edytuj ten wpis
Autor: (pim)

O potrzebie prawdziwej ekumenii na poziomie parafii i diecezji mówił dzisiaj arcybiskup Abel na III Konferencji Centrum Dialogu "W dialogu przyszłość Rotary i świata”.

– Ponad połowa proboszczów nawet nie słyszała o uznawaniu sakramentu chrztu przez kościoły: katolicki i prawosławny. Nie ma przenoszenia do parafii osiągnięć ekumenicznych uzyskanych w Polskiej Radzie Ekumenicznej – zauważa arcybiskup.

Był on jednym z prelegentów podczas organizowanej przez Rotary Club Biała Podlaska konferencji, której celem było osiągnięcie dialogu.

– Biała Podlaska jest miastem szczególnym, mogłoby się wydawać, że wręcz wymarzonym do krzewienia takiej idei, gdyż to właśnie tu na przestrzeni naszych dziejów był prowadzony (często nieuświadomiony) dialog narodów, religii, kultur, społeczności. To tu, na pograniczu Wielkiego Księstwa Litewskiego i Korony, żyli i pokojowo budowali swą teraźniejszość i przyszłość Polacy, Litwini, Żydzi, Tatarzy, Białorusini i Ukraińcy – zaznacza Leszek Chaberski z bialskiego RC.

W konferencji w bialskiej PWSZ oraz w IV Biesiadzie Podlaskiej w Zespole Dworsko-Parkowym w Rozkoszy uczestniczą goście z klubów Rotary z Polski, USA oraz Białorusi, a także studenci bialskich uczelni.

W czasie konferencji swoje prace artystyczne wystawiła młoda bialska plastyczka, Natalia Brodacka.

Dochód z aukcji prac plastycznych przekazanych przez darczyńców (w tym Natalię Brodacką) oraz z loterii ma zostać przeznaczony na rzecz dzieci specjalnej troski w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zalutyniu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!