czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Ulica Warszawska bez dotacji od wojewody

Dodano: 20 grudnia 2017, 06:58
Autor: Ewelina Burda

W ramach przebudowy ulicy Warszawskiej oprócz nowej nawierzchni i kanalizacji deszczowej miał powstać chodnik i ścieżka rowerowa
W ramach przebudowy ulicy Warszawskiej oprócz nowej nawierzchni i kanalizacji deszczowej miał powstać chodnik i ścieżka rowerowa (fot. Archiwum)

Biała Podlaska liczyła że do przebudowy ulicy Warszawskiej dołoży wojewoda. Jednak wniosek miasta zajął przedostatnie miejsce na liście rankingowej.

Biała Podlaska liczyła, że do przebudowy ulicy Warszawskiej dołoży wojewoda. Jednak wniosek miasta zajął dopiero przedostatnie miejsce na liście rankingowej.

Dopytywał o to na ostatniej sesji radny Wojciech Sosnowski (PO). – W kategorii dróg powiatowych na 36 wniosków nasze miasto zajęło przedostatnią pozycję, a na przykład Zamość 17. Na ile więc przebudowa Warszawskiej jest realna do zrealizowania? – pytał Sosnowski.

W pierwszym etapie miasto chciało przebudować niespełna kilometrowy odcinek wylotówki, od Bialskiego Centrum Kultury do skrzyżowania z ulicą Kopernika. Do tej 6-milionowej inwestycji ok. 2,8 mln zł miał dołożyć wojewoda. – Pewnie będzie ciężko z drugiego miejsca od końca dostać te pieniądze – dodał radny.

– Nie podkreślałbym tak bardzo słabej pozycji w rankingu, bo mieliśmy dobrze napisany wniosek, ale zmieniły się kryteria oceny – tłumaczył prezydent Dariusz Stefaniuk. Od tego roku punktowane były także bezpieczeństwo i dochody własne gminy na jednego mieszkańca. – Takiej punktacji wcześniej nie było – zaznaczył Adam Chodziński, zastępca prezydenta.

Miasto odwołało się i otrzymało kilka dodatkowych punktów. – Ale skutek jest taki, że dotacji z tego projektu na ulicę Warszawską nie otrzymamy. Nie jest to jednak wina urzędników – zastrzegał Chodziński.
Z planów przebudowy ulicy miasto nie rezygnuje. – Będziemy starać się o dofinansowanie w ramach tzw. resztówek z ministerstwa infrastruktury. W lutym możemy złożyć wniosek – dodał zastępca prezydenta.

W ramach przebudowy oprócz nowej nawierzchni i kanalizacji deszczowej przy ulicy miał powstać chodnik i ścieżka rowerowa. Docelowo miasto ma w planach remont całej ulicy aż do krajowej „dwójki”. To koszt ok. 20 milionów złotych. W ubiegłym roku miasto dostało od wojewody 1,5 mln zł dofinansowania na budowę al. Armii Krajowej.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 grudnia 2017 o 14:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta ulica, to wizytówka Białej i tego jak zaściankowe miasto to jest, nic dodać nic ujac, a tłuamczenie urzedników mizerne, jak zawsze. Jaki pan taki kram.
Rozwiń
Gość
Gość (20 grudnia 2017 o 13:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Prezydencie! Czy kryteria oceny wniosków są zmieniane w tajemnicy. A może urzędnicy pracują w swojej wyalienowanej rzeczywistości. A prawda zapomiałem o stosowanej maksymie „to nie my jesteśmy winni to oni wszyscy widzieli. Proszę sobie uświadomić, że nie jesteście genialni. Wasza polityka pozornych oszczędności doprowadzi do tego że ostatnie do wzięcia środki unijne przejdą nam koło nosa i długo będziemy jeździć po dziurach a o ścieżkach rowerowych możemy zapomnieć. Proszę wyjść z tego zaściankowego myślenia. Życzę wam dobrze, bo dobrze życzę memu miastu.
Rozwiń
Gość
Gość (20 grudnia 2017 o 12:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech wam sfinansuje Kaczynski za ten cyrk z ze sluzalczoscia na rzecz Pisu! Biala Podlasaka to enklawa ciemnoty na skale swiatowa!
Rozwiń
Gość
Gość (20 grudnia 2017 o 09:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lemingi w zachwycie. Tam gdzie są niepowodsenia, oni świętują triumf. Czy to już kogoś dziwi? W Chełmie jest ul. Rejowiecka tranzytowa. Też wiele lat starano się uzyskać dotację. Można było powiedzieć, że należało się jak psu buda. Nie wiem, może za radą lemingów trzeba było zmienić nazwę na ul. Ego Wałęsy, czy ul. Słońca Peru? Ale wystarczyła cierpliwość i... rozpoczęcie inwestycji z własnych środków. Zrobiono pół pasa jednej strony i przyznano środki. Niestety nie ma tak, że wszystko otrzymuje się z góry. Raziłoby, gdyby inne inwestycje byłyby zbyteczne. Ale przy zapuszczeniu Wschodu przez "Ch... z tą Polską Wschodnią" każda inwestycja jest pilna. Niestety. Dziękujemy ci Słońce Peru za wyludnienie i zpuszczenie Polski. "Zadanie wykonane Herr Komendant Merkel."
Rozwiń
Gość
Gość (20 grudnia 2017 o 08:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prezydent wiedzac, że miasto nie otrzyma wnioskowanej dotacji z premedytacją okłamuje Radę Miasta i wprowadza do budżetu dochód z tego tytułu. Z kolei Rada ten fakt ignoruje i przyklepuje taki oszukańczy budżet. Warto dociec kto to są ci radni , którzy głosowali za takim budżetem i jakim interesem się kierowali. Ten co dostał fuchę poza naborem , to wiadomo a reszta ? Tak samo albo podobnie i wszystko jasne!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!