poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Białorusini nie przyjadą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 września 2001, 18:38

Wprowadzenie zasady, że przez przejścia drogowe w Terespolu i Sławatyczach nie będą przepuszczane samochody z wpisem w dowodzie rejestracyjnym jako osobowo-ciężarowe zbulwersowało podlaskich przedsiębiorców i handlowców, nastawionych na współpracę z państwami WNP.

- Zamknięcie tych przejść pozostawia wyjeżdżającym i przyjeżdżającym jedynie przejazd przez Koroszczyn, gdzie nasi klienci oczekiwać będą na odprawę w kolejce z tirami. Sprawi to, że przestaną być zainteresowani przyjazdami do nas. Tymczasem większość naszych przedsiębiorstw funkcjonuje dzięki kontaktom przygranicznym.
Wyłączenie obu przejść doprowadzi do załamania gospodarczego tych terenów oraz wzrostu bezrobocia. Uważamy, że rynki wschodnie są bardzo ważne w rozwoju nie tylko regionu, ale całego kraju - argumentuje Leszek Gawryczuk z Białej Podlaskiej, wiceprzewodniczący Ogólnopolskiej Rady Gospodarczej Przedsiębiorców, Kupców i Rzemieślników.

Nowe zasady przekraczania granicy przez pojazdy uznane za osobowo-towarowe obowiązują na wszystkich przejściach granicznych w Polsce. Podlascy kupcy z racji wyłączenia dwóch przejść z Białorusią z takiego ruchu znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji. Szukają więc wsparcia dla swoich racji gdzie się da. Jak nam powiedzieli prywatnie zarówno Straż Graniczna jak i celnicy uznają wyłączenie obu przejść z ruchu dla busów za, delikatnie mówiąc, nieżyciowe. Niestety decyzje nie zapadają w Chełmie ani w Białej Podlaskiej, tylko w Warszawie.

Leszek Gawryczuk z memorandum w tej sprawie udał się wczoraj do władz rządowych w Warszawie. - Środowiska kupców oraz małej i średniej przedsiębiorczości są zbulwersowane takimi działaniami, które odbywają się za przyzwoleniem rządu. Są to kolejne kroki polityczno-gospodarcze zmierzające do degradacji tych środowisk oraz utrudnień w handlu przygranicznym z krajami WNP - powiedział nam tuż przed wyjazdem do stolicy.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!