piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Bialscy przewoźnicy jadą manifestować

Dodano: 25 maja 2008, 20:19

Kolejki na granicach rosną w oczach, a firmy transportowe liczą straty. Przewoźnicy z południowego Podlasia postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Edward Leszczyński pracuje w branży od 19 lat. - Nigdy jeszcze nie było tak źle - mówi właściciel firmy transportowej "Europtir” z Międzyrzeca Podlaskiego. - Gwałtownie spada rentowność firm. Konkurencja ze Wschodu wypiera nas z rynku, bo ma większe przywileje. Inne państwa potrafią promować transport. My musimy upominać się o swoje.

Podlascy przewoźnicy będą się upominać już dziś. - Jedziemy do Warszawy, aby przekazać nasze listy premierowi - mówi Leszczyński.
Wyjazd na manifestację organizuje Sławomir Kostjan, dyrektor Ogólnopolskiego Stowarzyszenia na rzecz Obrony Przewoźników.

- Jesteśmy źle traktowani przez celników i inne służby, lekceważy się nasze problemy - wylicza Kostjan. - Chcemy, by przestano nas traktować jak powietrze. Dyskusja toczy się tylko wokół Euro 2012, nikt nie rozmawia o potrzebach transportu drogowego. A to przecież my dostarczamy najwięcej pieniędzy na budowę i utrzymanie dróg - podkreśla Kostjan.

Przewoźnicy z sześciu organizacji regionalnych dołączyli się do apelu "Porozumienia Białowieskiego”. Dziś przedstawiciele firm transportowych przekażą swoje żale i oczekiwania premierowi. W listach do Donalda Tuska piszą m.in., że kolejki na wschodniej granicy są kompromitacją państwa. - "To upodlenie ludzi koczujących w szoferkach. Dla przedsiębiorców, to plaga strat finansowych liczonych w dziesiątkach milionów złotych każdego miesiąca” - czytamy w listach.

Kilka dni temu przewoźnicy chcieli spotkać się z rzecznikiem praw obywatelskich. Zamierzali poprosić go o wsparcie. Jednak w ostatniej chwili rzecznik odwołał spotkanie.

- Rzecznik już występował w tej sprawie do ministra infrastruktury. W czasie blokady wschodniej granicy przypominał rządowi, że tracą na tym polskie przedsiębiorstwa - mówi Stanisław Wileński, rzecznik prasowy Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Południowe Podlasie to zagłębie transportowe. W Białej Podlaskiej i powiecie zarejestrowanych jest kilkanaście dużych firm transportowych i spedycyjnych. W Białej Podlaskiej ma swoją siedzibę Ogólnopolskie Stowarzyszenie na rzecz Obrony Przewoźników. Organizacja skupia prawie 300 firm zawiadujących tysiącem ciężarówek.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!