poniedziałek, 1 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Bogaty dorobek regionalisty

Dodano: 2 stycznia 2003, 18:26
Autor: (pim)

Bialski regionalista Szczepan Kalinowski realizując projekt Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana "Regionalizm miejscem przeżywania polskości” przygotował liczne okolicznościowe wystawy.

Z okazji nadania sztandaru i imienia Gimnazjum w Krzewicy zaprezentowano tam ekspozycję "Śladami wieszcza”, a Szczepan Kalinowski przedstawił sylwetkę patrona - Adama Mickiewicza. Wystawy patronów zostały też przygotowane w Katolickim Gimnazjum i Liceum im. C.K. Norwida w Białej Podlaskiej, SP w Tłuśćcu im. Mikołaja Kopernika, SP w Halasach im. H. Sienkiewicza, Zespole Szkół w Kobylanach im. Orła Białego.
Fotograficzna wystawa "Miejsca pamięci narodowej na Podlasiu 1915-1918-1920” była eksponowana w bialskim KK "Piast”. Ostatnio w PWSZ w Białej Podlaskiej Sz. Kalinowski prezentował książki o Ziemi Świętej i obyczajach bożonarodzeniowych. Wygłosił wykłady "Orzeł - symbolem patriotyzmu polskiego” w Kobylanach oraz "Walki Podlasia o niepodległość w 1918 r.” w Łosicach, Międzyrzecu i Białej . W minionym roku podziękował mu pisemnie kard. Józef Glemp, za wsparcie ratowania cerkwi neounickiej w Kostomłotach.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24