wtorek, 23 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Budowali jedenaście miesięcy

Dodano: 8 września 2002, 14:34

Uczniowie szkoły podstawowej oglądają swoje nowe sale lekcyjne
Uczniowie szkoły podstawowej oglądają swoje nowe sale lekcyjne

Dużym przeżyciem uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białej (gm. Radzyń Podlaski) była czwartkowa uroczystość związana z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Pierwsi z nich przystąpili do nauki w nowym segmencie, a w drugim znacznie poprawiły się warunki, gdyż teraz mają lekcje w zmodernizowanym budynku, zajmowanym poprzednio przez SP.
- W zeszłym roku szkolnym miałem lekcje w drewnianym budynku parterowym, wzniesionym przed wielu laty. Były w nim trzy sale lekcyjne, które w okresie zimowym ogrzewano węglem - mówi Dariusz Gołoś, uczeń II klasy gimnazjum.
Do ogrzewania szkolnych pomieszczeń wykorzystywany będzie wkrótce olej opałowy. W nowym piętrowym segmencie szkolnym o powierzchni użytkowej około 700 metrów kwadratowych jest 7 sal lekcyjnych. Wzniesiono go w okresie jedenastu miesięcy. Inwestycja kosztowała około 600 tysięcy złotych. Natomiast na remont obiektu, w którym uczą się teraz gimnazjaliści, wydano ponad 150 tys. zł. Pieniądze w całości pochodziły z budżetu gminnego.
- Cieszę się, że mamy teraz z warunki do pracy na miarę współczesności Jest nawet z prawdziwego zdarzenia zaplecze, w tym sanitarne - stwierdza Jolanta Odrzygóźdź, dyrektor SP.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24