niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Cargo Hub przejmuje lotnisko w Białej Podlaskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 maja 2010, 10:52
Autor: (pim)

W przyszłym tygodniu spółka Cargo-Hub Warszawa - Biała Podlaska protokolarnie przejmie część dzierżawionego bialskiego lotniska.

Przed tygodniem Andrzej Czapski, bialski prezydent i Włodzimierz Judkowiak, prezes warszawskiej spółki podpisali akt notarialny na dzierżawę 327 hektarów części dawnego lotniska wojskowego.

– Wykonaliśmy pomiary geodezyjne. Po niedzieli mamy przejąć protokolarnie lotnisko. Niestety jego teren jest dewastowany. Dlatego musimy zadbać o jego odpowiednie zabezpieczenie i ochronę – informuje Sławomir Orłowski, rzecznik Cargo Hub.

Do końca maja jego firma zamierza złożyć dokumentację do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, aby starać się o zezwolenie na korzystanie z lądowiska. Ma ono powstać na rezerwowym pasie betonowym lotniska o długości 2200 m.

Gdy prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego wyda pozwolenie, wówczas będą tam startować śmigłowce i małe prywatne samoloty tzw. General Aviation.

Szef spółki zapowiada, że po wakacjach zamierza zorganizować festyn lotniczy z udziałem słynnego zespołu akrobacyjnego "Żelazny”, który planuje nawet utworzyć swój ośrodek treningowy w Białej Podlaskiej.

Renata Szwed, dyrektor gabinetu bialskiego prezydenta informuje, że w ciągu dwóch lat ma być przeprowadzony gruntowny remont głównego pasa i płaszczyzn postojowych dla samolotów.

– Równocześnie w ULC prowadzona będzie procedura certyfikacji i rejestracji lotniska. Sama rejestracja i podjęcie działalności lotniczej ma nastąpić najpóźniej jesienią 2012 roku – zapowiada Renata Szwed.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!