poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Co zmienić, co poprawić, co zostawić? Wyraź swoją opinię na temat budżetu obywatelskiego

Dodano: 9 lutego 2016, 15:43
Autor: eb

Od poniedziałku mieszkańcy Białej Podlaskiej mogą zgłaszać swoje uwagi odnośnie budżetu obywatelskiego.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Chodzi o projekt regulaminu, który określa m.in. zasady i tryb przeprowadzenia tego budżetu. Konsultacje społeczne potrwają do 29 lutego. Na podstawie opinii mieszkańców miasto przygotuje uchwałę, nad którą w marcu pochylą się radni.

Przypomnijmy, że pieniądze w ręce mieszkańców trafią w Białej Podlaskiej po raz pierwszy. Do podziału będzie 1 mln zł, na siedem okręgów. Każdy z nich dostanie kwotę bazową 50 tys. zł. Reszta czyli 650 tys. zł zostanie rozłożona proporcjonalnie do liczby mieszkańców danego obszaru.

– Chcemy wykorzystać mechanizm budżetu obywatelskiego do tego, aby pobudzić bialczan do działania. W ten sposób poznamy kierunek w którym chcą iść mieszkańcy – podkreśla prezydent Dariusz Stefaniuk.

Wstępny harmonogram jest już opracowany. Nabór wniosków ma ruszyć w połowie kwietnia. Właściwe wydziały urzędu miasta będę je merytorycznie oceniać. Później urząd określi techniczno-finansowe możliwości ich realizacji. Po tym, ogłosi listę projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Zarówno stacjonarne, jak i internetowe. Na początku października lista inwestycji które trafią do realizacji w 2017 roku powinna być już gotowa.

Opinie można składać  do Bialskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości za pomocą formularza dostępnego na stronie www.um.bialapodlaska.pl. Również pod tym adresem można znaleźć projekt regulaminu budżetu obywatelskiego, który jest przedmiotem konsultacji. Sprawozdanie z przebiegu i wyników konsultacji będzie dostępne na stronie internetowej urzędu.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 lutego 2016 o 19:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chodniki na Sidorskiej niech naprawią.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!