poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Czarowanie klientów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 grudnia 2001, 17:22
Autor: Beata Malczuk

Dostarczaniem konsumentów nazywają niektórzy fakt nabycia przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny talonów we francuskim supermarkecie.

Pracownicy szpitala robią przedświąteczne zakupy w Championie za bony towarowe o wartości od 200 do 300 złotych, w zależności od wielkości zarobków. Bialscy kupcy krytykują wybór, jakiego dokonała dyrekcja placówki. Z decyzji są niezadowolone firmy zawierające umowy w innych zakładach.
- Rok rocznie braliśmy udział w przetargach ogłaszanych przez szpital, niestety bez powodzenia. Uznaliśmy, że to nie ma sensu, chociaż nasza oferta jest nie mniej atrakcyjna. Nie mówiąc o tym, że dodatkowa sprzedaż zwiększyłaby nam obroty - słyszymy w PSS Społem.
W obawie przed konkurencją także Bialskie Konsorcjum Handlowe nie wzięło w tym roku udziału w przetargu. - Zrezygnowaliśmy po przeanalizowaniu warunków, jak się okazało, niekorzystnych. Jeżeli brało się pod uwagę wyłącznie ceny, wiadomo było, że przegramy - mówi Piotr Fedorczuk, szef Konsorcjum.
Dyrekcja szpitala wyjaśnia, że oferta supermarketu była najlepsza ze względu na 10-procentowy upust cenowy. Przetarg nieograniczony unieważniono, ponieważ przystąpił do niego jedynie Aldik. Zdecydowano się na inną dopuszczalną ustawowo formę, mianowicie na negocjacje z zapytaniem o cenę.
- Zarzut o wspieraniu obcego biznesu trudno obalić, ale zapewniam, że kierowaliśmy się dobrem zakładu. Ta umowa gwarantuje właściwe wydanie publicznych pieniędzy - dowiadujemy się od jednego z wicedyrektorów bialskiego szpitala. Niestety nie mógł wyjaśnić szczegółów układu, gdyż w momencie rozmowy nie miał przy sobie dokumentu umowy. Dotarły do nas także inne nieprzychylne dla kierownictwa placówki komentarze.
- Rodzimego handlu nie stać na dziesięcioprocentowe upusty przy trzyprocentowej rentowności. Zachodnie koncerny robią tak w ramach działań marketingowych. Mają w tym doświadczenie, dysponują niepomiernie większymi środkami, brakuje im tylko jednego, klientów, i w ten sposób ich pozyskują - mówią oponenci.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!