czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Czy stanie na stacji lokomotywa?

Dodano: 17 grudnia 2001, 19:15
Autor: (juwi)

Po zmodernizowanej trasie z Warszawy do Terespola pociągi będą pędzić z prędkością nawet do 200 km/h. Czy zatrzymają się w Łukowie? Zabiegają o to władze tego 32- tysięcznego miasta.
Kolej remontuje tę linię już od kilku lat. Dotychczas zakończono prace na odcinku z Warszawy do Mińska Mazowieckiego; niebawem mają się one zacząć na trasie w kierunku Siedlec, a potem Łukowa. Samorząd doszedł do wniosku, że umiejscowienie na trasie tej linii przystanku w Łukowie podniesie rangę miasta i przyciągnie inwestorów, dlatego Zarząd Miasta wystąpił do Ministerstwa Infrastruktury z prośbą o uwzględnienie przystanku w planach superszybkiej linii.
– Jako samorząd nie możemy niczego ministerstwu nakazać, ale zdajemy sobie sprawę, że taki przystanek przydałby się miastu – mówi sekretarz Urzędu Miejskiego Waldemar Siurek.
Minister infrastruktury dostał już dwie interpelacje w tej sprawie od posłów z Łukowa: Arkadiusza Kaszni i Wiktora Osika. – Bardzo nam na tym zależy, bo stacja łukowska na trasie szybkiej kolei będzie z korzyścią dla miasta ze względów logistycznch i społecznych – umożliwi szybki dojazd do Warszawy – mówi Arkadiusz Kasznia.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24