wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Czy toalecie przystoi stać w tym miejscu?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 czerwca 2007, 18:53

W Parku Radziłłowskim miała być kultura pełną gębą. Ale na razie był tylko jeden koncert.

Jest za to namiot z piwem i piwny ogródek a obok niego postawione na dziko przenośne toalety.
Siedlecka firma Magiczny Blask - "Dekadencya” miała zapewnić od maja program artystyczny. Na razie w Parku Radziłłowskim stanął okazały piwny ogródek. Wbrew woli konserwatora, stanęły też ubikacje. Tymczasem zbudowany w parku w 2004 roku kosztem 3,4 mln zł amfiteatr świeci pustakami.
- Miasto zabiegało o rewitalizację zespołu radziwiłłowskiego, a tymczasem zezwoliło na postawienie w tym cennym historycznie miejscu namiotu piwnego. Przecież można było to zrobić na błoniach, a nie obok zabytkowej oficyny. I choć w pobliżu namiotu jest porządek, to park zamienia się w melinę. Rano przy alejkach leży wiele butelek i puszek po alkoholu - mówi pan Franciszek z Białej Podlaskiej.
Jan Maraśkiewicz, kierownik bialskiej Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, przyznaje, że zaakceptował postawienie namiotu. - Zwrócił się do mnie dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, on jest gospodarzem tego terenu. Twierdził, że będzie tam uprawiana kultura wyższego rzędu. Nie zgodziłem się jednak na plantowanie terenu, stawianie toalet i płotu.
Janusz Izbicki, dyrektor MOK, broni popularnych toy-toyek. - Zostały estetycznie zasłonięte. No i żadnej meliny w parku nie ma. A amfiteatr będzie wykorzystany na Dni Białej Podlaskiej i folklorystyczny Jarmark Podlaski.
Właściciel siedleckiej "Dekadencyi”, Marcin Śmigielski, przyznaje, że wbrew zapowiedziom pierwsza impreza w parku odbyła się nie w maju a w czerwcu - niedawno w namiocie zaprezentował się zespół Kult. Odniósł się też do sprawy toalet. - Spowodowaliśmy, że ubikacje są zasłonięte. Może jeszcze nad tym popracujemy. Staramy się, aby nasz namiot był perłą - wyjawia Śmigielski.
Waldemar Godlewski, bialski wiceprezydent, powiedział nam, że jeśli siedlecka firma nie spełni oczekiwać bialczan, nie będą w przyszłości podpisywane z nią umowy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!