piątek, 26 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Danuta Wachnik

Autor: (KK)

Od 13 lat jest dyrektorem Szkoły Podstawowej w Żabikowie koło Radzynia Podlaskiego. Przed kilkoma dniami przejmowała uroczyście do użytku szkolną halę sportową, najbardziej okazały tego typu obiekt w powiecie radzyńskim.

- Na ten moment czekaliśmy kilkanaście lat. Dotychczas w okresie zimowym uczniowie zajęcia z wychowania fizycznego mieli w piwnicy pałacu, będącego siedzibą szkoły, wzniesionego jeszcze w pierwszej połowie XIX wieku.
D. Wachnik urodziła się w pobliskiej Białce. W Żabikowie mieszka od 1970 roku. Mąż jest inspektorem ds. budownictwa w Urzędzie Miejskim w Radzyniu Podlaskim. Mają dwóch synów: Mirosława i Grzegorza. Pierwszy jest prokuratorem okręgowym w Radomiu, a drugi prowadzi zajęcia z wychowania fizycznego w radzyńskim Gimnazjum nr 2. Ostatnio największą pociechą państwa Wachników jest 4-letni wnuczek Michał.
Pani Danuta jest absolwentką SN w Siedlcach i Wydziału Pedagogicznego WSRP w tym samym mieście. Ukończyła również kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej, zorganizowany przez Oddział Doskonalenia Nauczycieli w Białej Podlaskiej. Pracę zawodową podjęła w SP w pobliskim Brzostówcu. W żabikowskiej szkole pracuje już 31 lat, obecnie prowadzi zajęcia nauczania początkowego.
- Nowa hala służyć będzie nie tylko uczniom naszej szkoły. W okresie zimowym trenować w niej będą również piłkarze Unii Żabików, występujący w piątej lidze. Mam nadzieję, że zajęcia w tym obiekcie, pozwolą im podnieść swoją klasę sportową i opuścić pozycję outsidera - przewiduje Danuta Wachnik.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!