niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Danuta Wachnik

  Edytuj ten wpis
Autor: (KK)

Od 13 lat jest dyrektorem Szkoły Podstawowej w Żabikowie koło Radzynia Podlaskiego. Przed kilkoma dniami przejmowała uroczyście do użytku szkolną halę sportową, najbardziej okazały tego typu obiekt w powiecie radzyńskim.

- Na ten moment czekaliśmy kilkanaście lat. Dotychczas w okresie zimowym uczniowie zajęcia z wychowania fizycznego mieli w piwnicy pałacu, będącego siedzibą szkoły, wzniesionego jeszcze w pierwszej połowie XIX wieku.
D. Wachnik urodziła się w pobliskiej Białce. W Żabikowie mieszka od 1970 roku. Mąż jest inspektorem ds. budownictwa w Urzędzie Miejskim w Radzyniu Podlaskim. Mają dwóch synów: Mirosława i Grzegorza. Pierwszy jest prokuratorem okręgowym w Radomiu, a drugi prowadzi zajęcia z wychowania fizycznego w radzyńskim Gimnazjum nr 2. Ostatnio największą pociechą państwa Wachników jest 4-letni wnuczek Michał.
Pani Danuta jest absolwentką SN w Siedlcach i Wydziału Pedagogicznego WSRP w tym samym mieście. Ukończyła również kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej, zorganizowany przez Oddział Doskonalenia Nauczycieli w Białej Podlaskiej. Pracę zawodową podjęła w SP w pobliskim Brzostówcu. W żabikowskiej szkole pracuje już 31 lat, obecnie prowadzi zajęcia nauczania początkowego.
- Nowa hala służyć będzie nie tylko uczniom naszej szkoły. W okresie zimowym trenować w niej będą również piłkarze Unii Żabików, występujący w piątej lidze. Mam nadzieję, że zajęcia w tym obiekcie, pozwolą im podnieść swoją klasę sportową i opuścić pozycję outsidera - przewiduje Danuta Wachnik.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!