piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Dary miasta

Dodano: 27 sierpnia 2002, 16:47

Bialski prezydent Andrzej Czapski wręcza podkoszarkę zwycięskiemu w miejskim przeglądzie ogrodowi, k
Bialski prezydent Andrzej Czapski wręcza podkoszarkę zwycięskiemu w miejskim przeglądzie ogrodowi, k

Jubileusz 50-lecia POD im. J.I. Kraszewskiego, najstarszego w grodzie nad Krzną, zainspirował zorganizowanie miejskiego przeglądu ogrodów działkowych. W Białej Podlaskiej jest ich aż 14. Po raz pierwszy obu imprezom patronował prezydent miasta Andrzej Czapski.

Podczas okolicznościowych uroczystości na najstarszym ogrodzie zapowiedział, że stanie się to tradycją i co roku będą organizowane podobne "prezydenckie” przeglądy. Wręczył też zwycięskim w rankingu ogrodom nagrody rzeczowe - podkaszarkę, kosiarkę oraz inny sprzęt ogrodniczy i rekreacyjny.
Stanisław Chodak, wiceprezes Krajowej Rady i prezes Okręgowego Zarządu PZD w Lublinie podkreślił, że miasto nad Krzną dzięki przychylności swoich władz samorządowych jest wzorem współpracy z PZD. Wszystkie pracownicze ogrody działkowe są już uwłaszczone i żadnemu nie grozi likwidacja.
Natomiast prezes ogrodu jubilata Andrzej Świeboda zaznaczył, że istotny wkład w dbaniu o interesy działkowiczów w mieście wnosi radny Antoni Wasiuk, wybrany do samorządu z rekomendacją PZD.
Weekendowe uroczystości na położonym w samym centrum miasta - co jest ewenementem w kraju - POD im. J.I. Kraszewskiego uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Krajowej Rady PZD Elżbieta Juraszek i Kazimierz Michalik, jednoczesnie wiceprezes władz okręgowych związku działkowców oraz przewodniczący Rady Miasta Jerzy Sadowski. Wszyscy zgodnie podkreślali, że ogrody działkowe to enklawy zieleni i płuca miasta, miejsce rekreacji i wypoczynku oraz ekologiczne warzywa i owoce.
Złote odznaki "Zasłużonego Działkowca” wręczono Stanisławowi Paszkowskiemu i Rozalii Gar. Srebrne i brązowe otrzymało 13 osób. Wśród nich członkowie zarządu ogrodu jubilata - Krystyna Komar, Andrzej Jaworski i Edward Daniluk. Podczas imprezy wystąpiła kapela "Oj-ra” z przebojami miejskiego i podlasko-poleskiego folkloru.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!