czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Bialski prezydent Andrzej Czapski wręcza podkoszarkę zwycięskiemu w miejskim przeglądzie ogrodowi, k
Bialski prezydent Andrzej Czapski wręcza podkoszarkę zwycięskiemu w miejskim przeglądzie ogrodowi, k

Jubileusz 50-lecia POD im. J.I. Kraszewskiego, najstarszego w grodzie nad Krzną, zainspirował zorganizowanie miejskiego przeglądu ogrodów działkowych. W Białej Podlaskiej jest ich aż 14. Po raz pierwszy obu imprezom patronował prezydent miasta Andrzej Czapski.

Podczas okolicznościowych uroczystości na najstarszym ogrodzie zapowiedział, że stanie się to tradycją i co roku będą organizowane podobne "prezydenckie” przeglądy. Wręczył też zwycięskim w rankingu ogrodom nagrody rzeczowe - podkaszarkę, kosiarkę oraz inny sprzęt ogrodniczy i rekreacyjny.
Stanisław Chodak, wiceprezes Krajowej Rady i prezes Okręgowego Zarządu PZD w Lublinie podkreślił, że miasto nad Krzną dzięki przychylności swoich władz samorządowych jest wzorem współpracy z PZD. Wszystkie pracownicze ogrody działkowe są już uwłaszczone i żadnemu nie grozi likwidacja.
Natomiast prezes ogrodu jubilata Andrzej Świeboda zaznaczył, że istotny wkład w dbaniu o interesy działkowiczów w mieście wnosi radny Antoni Wasiuk, wybrany do samorządu z rekomendacją PZD.
Weekendowe uroczystości na położonym w samym centrum miasta - co jest ewenementem w kraju - POD im. J.I. Kraszewskiego uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Krajowej Rady PZD Elżbieta Juraszek i Kazimierz Michalik, jednoczesnie wiceprezes władz okręgowych związku działkowców oraz przewodniczący Rady Miasta Jerzy Sadowski. Wszyscy zgodnie podkreślali, że ogrody działkowe to enklawy zieleni i płuca miasta, miejsce rekreacji i wypoczynku oraz ekologiczne warzywa i owoce.
Złote odznaki "Zasłużonego Działkowca” wręczono Stanisławowi Paszkowskiemu i Rozalii Gar. Srebrne i brązowe otrzymało 13 osób. Wśród nich członkowie zarządu ogrodu jubilata - Krystyna Komar, Andrzej Jaworski i Edward Daniluk. Podczas imprezy wystąpiła kapela "Oj-ra” z przebojami miejskiego i podlasko-poleskiego folkloru.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!