piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Dobre, bo bialskie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 stycznia 2008, 20:35

W tym roku laureatami wyróżnienia "Dobre, bo bialskie” zostali: Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej,

Sylwester Owerko - właściciel Gospodarstwa Ogrodniczo-Sadowniczego w Janowie Podlaskim, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców, bialska Spółdzielnia Inwalidów "Elremet” oraz Transgaz SA w Zalesiu.

Starosta wręczył statuetki-nagrody wyróżniającym się przedsiębiorstwom i instytucjom podczas piątkowej gali.

- Znak "Dobre, bo bialskie” zyskał uznanie nie tylko w naszym powiecie, ale także w zaprzyjaźnionym z nami ukraińskim rejonie samborskim - mówi starosta Tadeusz Łazowski. - Niestety, w tym roku na uroczystość wręczenia nagród oraz odznaczeń "Zasłużony dla Powiatu Bialskiego” nie przyjechali zaproszeni goście zza Buga. To skutek obostrzenia polityki wizowej po wejściu Polski do strefy Schengen.

Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej

- Na terenie powiatu bialskiego mamy pięć oddziałów i filię w Terespolu - mówi Helena Wasilewska, prezes zarządu BS. - Rozszerzamy też swoją działalność. Kupiliśmy nawet nieruchomość w Lublinie, gdzie otworzymy oddział. Udostępniamy klientom wszelkie rozwiązania informatyczne, dzięki czemu nasz bank stale się rozwija i jest wysoko notowany w branżowych rankingach.

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców

Rzemieślnicy obchodzą w tym roku 315 rocznicę pierwszego przywileju cechowego, który nadała bialskim szewcom księżna Katarzyna Radziwiłłowa, a także 90 rocznicę reaktywowania cechu w Białej Podlaskiej. Zrzesza 107 zakładów różnych branż, w tym 76 z terenu powiatu bialskiego. Jako jeden z nielicznych w Polsce cechów prowadzi własne szkoły.


Sylwester Owerko z Janowa Podlaskiego

Ma 63 ha upraw sadowniczych. W tym roku planuje powiększyć sad jabłoniowy o 7 ha. Posiada chłodnię, pakownię, budynki gospodarcze, garaże załadunkowe, stolarnię i wiaty na opakowania.

\"Elremet”

Ma cztery zakłady, w tym trzy odzieżowe w powiecie bialskim (w Międzyrzecu Podlaskim, Janowie Podlaskim i Konstantynowie). Produkuje odzież na potrzeby Ministerstwa Obrony Narodowej, Poczty Polskiej, Straży Granicznej i policji. W 2007 roku wyprodukował ponad 12 mln tub kosmetycznych wartości ok. 5 mln zł. Na 416 osób zatrudnionych aż ok. 60 proc. stanowią osoby niepełnosprawne.

Spółka Akcyjna Transgaz w Zalesiu

Firma posiada terminal do przeładunku gazów skroplonych typu propan-butan w Wólce. Gdyby załadowane w ciągu 9 lat autocysterny ustawić jedna za drugą, to rząd miałby długość 580 km - kończyłby się na granicy polsko-niemieckiej w Słubicach. W przyszłym roku, po modernizacji, terminal zwiększy możliwość przeładunku biokomponentów oraz towarów wymagających podgrzania. Zatrudnienie wzrośnie tam z 34 osób do 44.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!