Biała Podlaska

Dobrzy siatkarze z więzienia

Dodano: 24 listopada 2002, 16:35
Autor: (pim)

Srebrny medal w III Finałach Mistrzostw Polski Służby Więziennej w Koszykówce zdobyła w Kulach k. Częstochowy reprezentacja lubelskiego Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej, W jej składzie grało czterech zawodników z bialskiego Zakładu Karnego:

Piotr Kuszneruk, Grzegorz Nowicki, Robert Sudak oraz Cezary Zawadzki. Reprezentanci naszego województwa wygrali 56:36 z Bydgoszczą, 51:49 z Opolem i zostali pokonani w finale 56:60 przez Poznań. Bogusław Woźnica, dyrektor bialskiego ZK powiedział nam, że przegrać niewielką różnicą, po wyrównanej grze z mistrzami, to nie wstyd. - Sukces był ogromny, bo po raz pierwszy w grach zespołowych reprezentacja SW z Lublina uplasowała się tak wysoko zdobywając srebrne medale. Ziściło się marzenie o udziale naszych sportowców w finałowych zmaganiach - mówi Bogusław Woźnica.
W piątce najlepszych koszykarzy mistrzostw znalazł się również reprezentant bialskiego ZK - Grzegorz Nowicki.