piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Doceniona przez prezydenta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 grudnia 2002, 16:23

Uczniowie klasy III a na co dzień mają okazję obcować z naturą. Tak wygląda kącik ekologiczny
Uczniowie klasy III a na co dzień mają okazję obcować z naturą. Tak wygląda kącik ekologiczny

Autorskie programy edukacji ekologicznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej są z powodzeniem wdrażane od kilkunastu lat. Ekologiczne zacięcie "dwójki” docenił też prezydent Aleksander Kwaśniewski.

W szkole funkcjonują specjalne klasy, w których uczniowie mogą na co dzień poszerzać swoją wiedzę o naturze. Przyrodę poznają nie tylko z książek, ale co ważniejsze w terenie.
- Staramy się, aby dzieci mogły odkrywać nasz region oraz jego środowisko naturalne z bliska. Odwiedzamy najbardziej urokliwe zakątki Podlasia oraz Lubelszczyzny. W najbliższym czasie planujemy kilkudniowy wyjazd na Roztocze. Na wiosnę chcemy zorganizować cykl imprez promujących ekologię wśród uczniów naszej placówki - mówi Wiesława Wieliczuk, wychowawczyni klasy III a. Jej wychowankowie od początku nauki w podstawówce zajmują się tematyką ekologiczną, biorą aktywny udział w wielu akcjach promujących naturę. - Chcemy dotrzeć do nich poprzez zabawę, ponieważ pierwsze lata edukacji są bardzo ważne. Młode umysły są chłonne, dzieci przyswajają sobie pewne nawyki, zachowania oraz treści - dodaje W. Wieliczuk.
Ostatnio dyrekcja placówki postanowiła zorganizować akcję, która ma na celu uświadomić najmłodszym jak ważna jest segregacja odpadów. - Zdecydowaliśmy się na zbiórkę makulatury, ponieważ uważamy, że uczniowie jak najszybciej powinni zrozumieć, iż życie w czystym świecie zależy od nich samych. Wróciliśmy do zbiórki papieru i okazało się, że był strzał w dziesiątkę. Myślę, że nie będziemy zbierali metalowych puszek czy szkła, ponieważ jest to zbyt niebezpieczne - podkreśla dyrektor Anna Osman-Furmaniak.
Na co dzień SP nr 2 w promowaniu postaw proekologicznych współpracuje z Parkiem Krajobrazowym "Podlaski Przełom Bugu”, PTTK, LOP, Fundacją Ochrony Środowiska Naturalnego oraz bialskim ZWWF. Ekologiczne zacięcie "dwójki” docenił też prezydent Aleksander Kwaśniewski. Sześcioro dzieci ze szkoły na początku grudnia miało okazję wyjechać do Warszawy, aby wziąć udział w "Eko-Mikołajkach” - imprezie zorganizowanej przez prezydencką kancelarię. Dyrektor szkoły zaznacza, iż zaproszenie dzieci do udziału w spotkaniu było wielkim wyróżnieniem dla miasta i regionu. W Pałacu Prezydenckim grupa kilkudziesięciu uczniów z całego kraju spotkała się z Jolantą Kwaśniewską oraz św. Mikołajem, który przybył specjalnie z Laponii. - Tam było po prostu super. Miałem okazję spotkać wielu wspaniałych ludzi. Udało mi się zobaczyć "na żywo” prawdziwego św. Mikołaja - opowiada z przejęciem 9-letni Piotrek, uczestnik wyprawy. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!