niedziela, 25 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Drzwi przedwcześnie zatrzaśnięte

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 września 2002, 21:20

Komisarz wyborczy Marek Wolski uwzględnił protest Komitetu Wyborczego Wyborców Obywatelskie Forum „Czas na Zmiany” z Białej Podlaskiej. Poskarżył się on na niezarejestrowanie tego ugrupowania w nocy z piątku na sobotę przez przewodniczącego bialskiej Miejskiej Komisji Wyborczej.

O sprawie pisaliśmy wczoraj. Pełnomocnik tego komitetu, Tadeusz Mikinnik oświadczył, że w piątek od godz. 23.25 na korytarzu przed drzwiami komisji wyborczej wraz z Januszem Denisiukiem, kandydatem tego ugrupowania na bialskiego prezydenta, oczekiwali w kolejce na rejestrację. Kiedy minęła godz. 24, drzwi zostały zamknięte na klucz i dopiero po długim pukaniu otworzył je przewodniczący MKW, który oznajmił, iż czas rejestracji minął.
Przewodniczący, Marek Wolski uznał wczoraj, iż siedzibą komisji nie jest tylko jej pokój 204, a budynek Urzędu Miasta, w którym obradowała Miejska Komisja Wyborcza. – Skoro pełnomocnik zgłosił się przed godziną 24 i zasygnalizował chęć dokonania rejestracji kandydatów, zatem dotrzymał terminu. Podjąłem więc decyzję, że skarga komitetu jest zasadna – mówi sędzia M. Wolski.
Przewodniczący MKW Waldemar Bańka poinformował nas, że skoro komisarz nakazał przyjąć zgłoszenie komitetu „Czas na Zmiany”, to od razu rozpoczęto proces rejestracji. – Musimy sprawdzić podpisy na listach poparcia tego komitetu. Jest ich około 200. Nasza komisja stwierdziła, iż zgłoszenie nastąpiło po godz. 24 w piątek. Pan komisarz stał jednak na innym stanowisku – mówi sędzia Waldemar Bańka.
Janusz Denisiuk, kandydat na prezydenta z „Czasu na Zmiany” podkreślił, że opisane zamieszanie było niepotrzebne – Zabrano nam trzy dni, aby pisać odwołania. Od 9 lat biorę udział w wyborach i po raz pierwszy spotkałem się z taką interpretacją przepisów – mówi Janusz Denisiuk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!