poniedziałek, 22 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Duże pieniądze dla Krzywdy

Dodano: 1 sierpnia 2002, 14:53

Gmina Krzywda w powiecie łukowskim dostanie w tym roku ponad 251 tys. euro (nieco ponad milion złotych) dotacji z funduszu PHARE 2000. Cała kwota zostanie przeznaczona na budowę oczyszczalni ścieków i kolektora ściekowego w Hucie Dąbrowie.
Regionalny Kometet Sterujący Lubelskiej Fundacji Rozwoju pozytywnie rozpatrzył wniosek gminy o przyznanie unijnej dotacji z programu „Małe projekty infrastukturalne” w ramach PHARE 2000. Potem projekt zatwierdziło Ministerstwo Gospodarki i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie.
– Jeszcze w sierpniu dostaniemy pieniądze. Nasz wniosek dotyczył więcej niż równowartość miliona złotych, więc musi być jeszcze przeanalizowany i sprawdzony przez Komisję Europejską. Nie obawiamy się jednak, że stracimy przyznane pieniądze. Wszystkie dokumenty przygotowaliśmy poprawnie, po polsku i po angielsku, posiłkując się przy ich wypenianiu ekspertami z zewnątrz – mówi wójt Krzywdy Tadeusz Warda.
Samorządowcy w gminie spodziewają się 75 procent z przyznanej kwoty już w sierpniu. Rozpoczęcie budowy w Hucie Dąbrowie ma nastąpić jeszcze w tym roku. Oczyszczalnia ścieków, jaka powstanie w tej miejscowości (na razie działa tylko stara, nie spełniająca norm oczyszczalnia przy miejscowej hucie szkła) będzie jedną z czterech zaplanowanych w gminie w długoterminowym planie gospodarki wodnej oczyszczalni.
Obecnie w gminie działają dwie oczyszczalnie, w Krzywdzie i Radoryżu Smolanym. Budowa trzeciej niebawem się rozpocznie. W następnej kolejności zostanie wykonana sieć kanalizacyjna, łącząca okoliczne miejscowości z zakładami unieszkodliwiającymi nieczystości. Czwarta oczyszczalnia powstanie w Okrzei.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24