środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Duże pieniądze dla Krzywdy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 sierpnia 2002, 14:53

Gmina Krzywda w powiecie łukowskim dostanie w tym roku ponad 251 tys. euro (nieco ponad milion złotych) dotacji z funduszu PHARE 2000. Cała kwota zostanie przeznaczona na budowę oczyszczalni ścieków i kolektora ściekowego w Hucie Dąbrowie.
Regionalny Kometet Sterujący Lubelskiej Fundacji Rozwoju pozytywnie rozpatrzył wniosek gminy o przyznanie unijnej dotacji z programu „Małe projekty infrastukturalne” w ramach PHARE 2000. Potem projekt zatwierdziło Ministerstwo Gospodarki i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie.
– Jeszcze w sierpniu dostaniemy pieniądze. Nasz wniosek dotyczył więcej niż równowartość miliona złotych, więc musi być jeszcze przeanalizowany i sprawdzony przez Komisję Europejską. Nie obawiamy się jednak, że stracimy przyznane pieniądze. Wszystkie dokumenty przygotowaliśmy poprawnie, po polsku i po angielsku, posiłkując się przy ich wypenianiu ekspertami z zewnątrz – mówi wójt Krzywdy Tadeusz Warda.
Samorządowcy w gminie spodziewają się 75 procent z przyznanej kwoty już w sierpniu. Rozpoczęcie budowy w Hucie Dąbrowie ma nastąpić jeszcze w tym roku. Oczyszczalnia ścieków, jaka powstanie w tej miejscowości (na razie działa tylko stara, nie spełniająca norm oczyszczalnia przy miejscowej hucie szkła) będzie jedną z czterech zaplanowanych w gminie w długoterminowym planie gospodarki wodnej oczyszczalni.
Obecnie w gminie działają dwie oczyszczalnie, w Krzywdzie i Radoryżu Smolanym. Budowa trzeciej niebawem się rozpocznie. W następnej kolejności zostanie wykonana sieć kanalizacyjna, łącząca okoliczne miejscowości z zakładami unieszkodliwiającymi nieczystości. Czwarta oczyszczalnia powstanie w Okrzei.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!