poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Dyrektor szkoły w pracy na rauszu. Wójt już go zwolnił

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lutego 2015, 15:00
Autor: Ewelina Burda

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Borkach (pow. radzyński) był w pracy pod wpływem alkoholu. Rodzice uczniów twierdzą, że zdarzyło się to nie pierwszy raz.

- 16 lutego dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim otrzymał anonimowe zgłoszenie, że dyrektor jednej ze szkół w gminie Borki pojawił się w pracy w stanie wskazującym. Na miejsce udał się policyjny patrol. Badanie alkomatem wskazało u Dariusza D. 0,58 promila - mówi rzecznik radzyńskiej policji Barbara Salczyńska.

Zespół Placówek Oświatowych w Borkach to jedna z największych szkół w gminie. Oprócz przedszkola, jest tu szkoła podstawowa i gimnazjum. Zespołowi patronuje Jan Paweł II.

- Dyrektor pod wpływem alkoholu w szkole pojawiał się nie raz. Wystarczyło, że przechodził, powiedział "dzień dobry” i czuć było od niego alkohol. To trwało od lat - opowiada jedna z matek dzieci, które uczą się w szkole.

Nikt jednak nigdy nie próbował zweryfikować tych plotek. Dlaczego? - Ludzie się bali. Strefa milczenia była. Za to teraz w szkole aż huczy. Już nie można zamieść tej sprawy pod dywan - mówi matka.

- W związku z podejrzeniem popełnienia wykroczenia prowadzimy obecnie czynności wyjaśniające. Chcemy ustalić okoliczności tego zdarzenia - dodaje rzecznik Barbara Salczyńska.

Policja ma na to 30 dni. Chodzi o wykroczenie z paragrafu 2 art.70. Grozi za to kara aresztu lub grzywny. - W tym momencie ciężko powiedzieć, jaka kara spotka tego pana. Policja powiadomiła o tym zdarzeniu wójta gminy Borki, który jest bezpośrednim przełożonym dyrektora - mówi Salczyńska.

- Podjąłem decyzję o odwołaniu dyrektora w trybie art. 38 ust. 1 pkt. 2 ustawy o systemie oświaty - informuje wójt gminy Borki Radosław Sałata.

Ustawa daje możliwość odwołania dyrektora szkoły lub placówki oświatowej w trakcie roku szkolnego i to bez wypowiedzenia, jeżeli zajdą tzw. "szczególnie uzasadnione przypadki”.

Dyrektora przyłapano pijanego w poniedziałek. Kuratorium Oświaty w Lublinie o sprawie dowiedziało się dopiero wczoraj, od nas.

- Musimy sprawdzić tę informację. Jeżeli to się potwierdzi, podejmiemy postępowanie wyjaśniające w trybie dyscyplinarnym - zapewnia Alicja Ciszek-Roskal, dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego lubelskiego kuratorium.

Rzecznik dyscyplinarny ma 3 miesiące na przesłuchanie świadków i zebranie dowodów. Jeśli zarzuty się potwierdzają, kieruje wniosek do komisji dyscyplinarnej. - A ta podejmuje decyzję o ewentualnej karze - tłumaczy Ciszek-Roskal.

Do czasu wyjaśnienia sprawy Dariusz D. jest na zwolnieniu lekarskim. - Jego obowiązki tymczasowo przejęła wicedyrektor szkoły. Na razie nie mamy podstaw by powoływać nowego dyrektora - mówi wójt gminy.
  Edytuj ten wpis
Gość
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 grudnia 2015 o 15:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To kłamstwo!
Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2015 o 09:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I co dalej z tą sprawą? Cisza?
Rozwiń
Gość
Gość (14 maja 2015 o 18:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i co dalej w tej sprawie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!