poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

E-mail w gminie z łatwością ginie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lutego 2007, 17:23

Tylko naiwni mogą liczyć, że w naszych urzędach można coś załatwić od ręki przy pomocy poczty elektronicznej.

Są co prawda wyjątki, ale w większości przypadków samorządowcy mają w nosie mieszkańców potrafiących korzystać z Internetu.

Wysłaliśmy do kilkunastu urzędów prośbę o prostą informację. Pytaliśmy czy gmina ma herb, a jeśli tak, to jaki. Zrobiliśmy to przy pomocy poczty elektronicznej. I zaczęły się schody. - Jeśli chodzi o funkcjonowanie poczty elektronicznej, to wyjaśniam, że w Urzędzie Gminy Stanin (powiat łukowski) mamy dość częste problemy z dostępem do Internetu - przyznaje wójt Krzysztof Gajowy. - A niespodziewana choroba informatyka jeszcze te problemy pogłębia.
W przypadku tego urzędu na odpowiedź w sprawie herbu czekaliśmy bez skutku cztery dni. Nie lepiej było z połączeniem telefonicznym. Kobieta obsługująca centralę nie potrafiła połączyć nas z wójtem, inna stwierdziła, że nie wie, czy gmina ma herb. Wójt Gajowy przyznaje, że poziom obsługi interesantów w jego gminie pozostawia wiele do życzenia. Zaznaczył, że gminą kieruje od niedawna.
W gminie Wojcieszków (powiat łukowski) też nie sposób dowiedzieć się czegokolwiek przy pomocy poczty elektronicznej. Przez telefon szło niewiele lepiej. Rozmówczynie o młodych głosach nie chciały podać nazwiska, poprzestając na informacji, że mamy do czynienia z "Magdaleną” i "Agnieszką”. Wójt Janusz Wylotek tłumaczył, że nie działają w tajnej organizacji, lecz zaczynają pracować jako stażystki.
E-maile wcale nie dochodzą do Serokomli. Dopiero po dodatkowych telefonicznych prośbach i ponagleniach można się było czegoś dowiedzieć w gminach Adamów (pow. łukowski), Siemień (parczewski) oraz Łomazy, Kodeń, Piszczac i Sosnówka (pow. bialski).
Ale są gminy, gdzie ktoś jednak czyta pocztę elektroniczną a na dodatek na nią odpowiada. Tak było na przykład w gminach Łuków, Ulan Majorat (pow. radzyński) i Podedwórze (pow. parczewski).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!