wtorek, 23 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Flaga w oknie burmistrza

Dodano: 3 grudnia 2002, 17:58

W połowie grudnia flagę zastąpi choinka
W połowie grudnia flagę zastąpi choinka

Mieszkańców Parczewa zdumiewa flaga narodowa na maszcie powiewająca obok budynku, w którym mieszka burmistrz.

Oburza to jedną z nauczycielek. - Ludzie pytają nas, "czy wy strajkujecie, czy się oflagowaliście z innego powodu? Czy u was ciągle trwa święto narodowe?” Trochę nam wstyd. Jesteśmy bezsilni wobec profanacji flagi i godła. Przecież u nas nie ma placówki dyplomatycznej! Przechodząca obok młodzież z LO śmieje się z tej sytuacji - przyznaje sąsiadka burmistrza.
Burmistrz Stanisław Mroczek przyznaje, iż flaga powiewa przez oknem jego mieszkania. Podkreśla jednak, że o ustawieniu masztu zadecydowała wspólnota mieszkaniowa (16 rodzin). Mieszkający w tym domu Stanisław Bartnicki, przewodniczący Rady Powiatu Parczewskiego nie chce rozmawiać o fladze. Odsyła do... burmistrza. A inni ludzie skarżą się na bezkarnie biegające obok masztu sfory psów, które atakują rowerzystów.
Art. 49 Kodeksu wykroczeń zapowiada karę aresztu lub grzywny za naruszenie przepisów o godle. - Mnie ten przepis nie odpowiada. Domagamy się, aby posłowie zmienili go. Dlaczego mam się wstydzić, że jestem Polakiem? To jest wstyd, aby flagę wywieszać tylko w święta! Przecież w innych krajach jest inaczej - mówi Stanisław Mroczek. Na koniec rozmowy obiecuje, że 15 grudnia zostanie zdemontowany maszt, a na jego miejsce stanie choinka. Czy flaga wróci - okaże się w przyszłości.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24