niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Fotoradar zostaje w radiowozie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 lipca 2007, 19:58

Policja nie może dogadać się z bialskim powiatem w sprawie ustawienia masztów pod fotoradary. Z całej sytuacji najbardziej cieszą się piraci drogowi.

Wart 135 tysięcy zł fotoradar bialska policja dostała z komendy głównej. Na razie przenośne urządzenie zostało zainstalowane w jednym z radiowowzów. Ale plan był taki, że od czasu do czasu fotoradar będzie także strzegł bezpieczeństwa podróżnych na przydrożnych masztach. Na początek w Zalesiu na krajowej "dwójce” oraz na drodze wojewódzkiej Biała Podlaska-Wisznice. Ale od marca maszty leżą nierozpakowane w pudłach. Brakuje 10 tysięcy zł niezbędnych do ich ustawienia i konserwacji. Policja liczyła, że dostanie te pieniądze od samorządów. Wygląda na to, że się przeliczyła.
- Od marca zabiegamy o wsparcie samorządów. Przecież tylko jeden wypadek drogowy przynosi większe straty materialne. A fotoradary zdecydowanie poprawiają bezpieczeństwo na drodze - mówi Cezary Grochowski z bialskiej Komendy Miejskiej Policji. W efekcie kosztujące po 25 tys. zł maszty mogą trafić do innego powiatu. Bialska policja nie dostanie też trzech kolejnych zaplanowanych masztów.
Tadeusz Łazowski, starosta bialski, wyjaśnia, że powiatowi trudno dofinansowywać inwestycje na drodze niepowiatowej. - Łatwiej nam wspierać kupowanie pojazdów dla policji. Zresztą przy dofinansowaniu z budżetu samorządowego potrzebne jest odpowiednie wyprzedzenie. My już czekamy na wnioski na 2008 r. A policyjne wnioski o dofinansowanie masztów przyszły późno. Będziemy jednak wspierać działania w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach.
Wygląda na to, że fotoradary bardziej interesują samorządowców w mieście Biała Podlaska. Tym bardziej że od niedawna w związku ze zmianami w prawie, Straż Miejska może znowu używać tych urządzeń i wlepiać mandaty za przekroczenie prędkości.
Artur Żukowski, komendant bialskiej Straży Miejskiej, informuje, że gdyby fotoradar był w użytkowaniu strażników, pieniądze z mandatów trafiały do kasy miejskiej. - Bezpieczeństwo w mieście byłoby też z pewnością większe. Ostatnio kierowcy szaleją na ulicach - zauważa komendant.
Komendant Żukowski chce, aby strażnicy najpierw zapoznali się z fotoradarem zainstalowanym w samochodzie bialskiej policji. Potem przyjdzie czas na zakup przenośnego urządzenia dla strażników.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!