piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Galopem przez powiat. Szlak jeździecki otwarty

  Edytuj ten wpis
Autor: (eb)

19 październiku otwarto 100-kilometrowy szlak jeździecki biegnący przez powiat radzyński  (Bogdan So
19 październiku otwarto 100-kilometrowy szlak jeździecki biegnący przez powiat radzyński (Bogdan So

Powiat radzyński można przemierzyć w siodle. W weekend otwarto stukilometrowy szlak jeździecki.

Trasa biegnie z północy na południe powiatu, od Brzozowicy Dużej do stajni Radzyńskiego Klubu Jeździeckiego w Niewęgłoszu. Prowadzi przez atrakcyjne przyrodniczo zakątki m.in. przez obszar Natura 2000 w Dolinie Tyśmienicy. Na szlaku znalazły się też miejsca związane z historią regionu, m.in. z okresem walki o odzyskania niepodległości w 1915 roku, masowymi egzekucjami na żołnierzach Armii Krajowej czy przeprawą oddziałów ,,Polesie" generała Franciszka Kleberga przez Tyśmienicę w 1939 roku.

– Szlak zapewni promocję Radzyńskiej Krainy Serdeczności, naszej turystycznej marki poprzez rozwój aktywnych form rekreacji oraz ośrodków jeździeckich na terenie powiatu. Taki szlak to również zachęta do uprawiania turystyki krajoznawczej – mówił na inauguracji trasy Lucjan Kotwica, starosta powiatu radzyńskiego.

Historyczno – przyrodniczą trasę oznaczono tablicami informacyjnymi z mapą szlaku. – Na 100-kilometrowym dystansie wyznaczono trzy miejsca odpoczynku, w Brzozowicy Dużej, Feliksówce i Niewęgłoszu, gdzie zainstalowano drewniane koniowiązy. Ponadto, w kilku miejscach szlak został oznakowanymi drewnianymi kierunkowskazami – podaje Agata Pasek, inspektor ds. turystyki ze starostwa.

Pomysłodawcą szlaku jest Radzyńska Kraina Serdeczności, turystyczna marka Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski. Projekt współfinansowano ze środków Unii Europejskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!