piątek, 23 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Gawrony dolatują, ludzie się gubią

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 marca 2009, 21:57

Na internetowym planie miasta nie ma ul. Generała Sikorskiego. Nie ma jej w wykazie ulic, ani na mapie. Także w rzeczywistości nie ma tabliczki z nazwą ulicy, gdy szuka się jej od strony al. Tysiąclecia.

- Rzeczywiście, trzeba oznakować na skrzyżowaniu z al. Tysiąclecia, że zaczyna się tam ul. Generała Sikorskiego, bo to mało znana ulica. Zazwyczaj tłumaczymy, że wjazd do nas jest naprzeciwko Wojskowej Komendy Uzupełnień. Bialczanie trafiają. Obcy korzystają z GPS - mówi Marek Doroszuk, dyrektor bialskiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, które znajduje się w ośrodku OHP przy ul. Sikorskiego.

Jeden z pracowników tego ośrodka przyznaje, że goście z Warszawy lub z innych miejscowości często błądzą po sąsiednich uliczkach, gdy uwierzą we wskazówki GPS. Niektóre odbiorniki do nawigacji satelitarnej nie mają na swojej mapie tej uliczki.

Marcin Fedoruk, mieszkający przy ul. Generała Sikorskiego, przyznaje, iż jest to mało znana uliczka. - Ale kiedy się wytłumaczy szukającym, że muszą skręcić naprzeciwko WKU i jechać w stronę, gdzie kiedyś było stare przedszkole (teraz w tym budynku jest OHP), to wszyscy trafiają - mówi Fedoruk.

- Bywa, że na nowszych planach nasza ulica jest naniesiona. Gorszym problemem jest brak chodników. Część przejść pomiędzy budynkami to błotniste ścieżki. Ludzi też denerwują liczne stada gawronów, które zanieczyszczają stojące w pobliżu samochody - dodaje.

Starsi bialczanie przypominają sobie, że w czasach PRL uliczka była dobrze oznaczona, ale wówczas nosiła imię Marcelego Nowotki.

Rudolf Somerlik, dyrektor gabinetu bialskiego prezydenta przyznaje, że nie wie o brakach w spisie ulic w miejskim internetowym informatorze (http://www.intermapa.pl/mapa.php?kod2=41_9106) i że np. os. Tysiąclecia jest błędnie tam określane os. XXV-lecia.

- Zainteresujemy się tym przypadkiem i będziemy uzupełniać plan. Nasi urzędnicy sprawdzą, czy brakuje tabliczki przy wjeździe z al. Tysiąclecia w ul. gen. Sikorskiego. Jeśli trzeba, pojawi się tam odpowiednie oznaczenie - obiecuje dyrektor. - Wrocławska firma odpowiadająca za plan internetowy dostanie z Urzędu Miasta wskazówki jak poprawić nazwy i osiedli.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!