Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

18 listopada 2015 r.
20:55

Lokalna gazeta ujawniła zeznania syna burmistrza. Musi się wynieść

0 11 A A
Siedziba Wspólnoty
Siedziba Wspólnoty

Redakcja lokalnego tygodnika „Wspólnota” musi się wyprowadzić ze swojej obecnej siedziby. To kara za to, że jednym z artykułów ujawniała zeznania syna burmistrza Radzynia Podlaskiego. Chodzi o sprawę wyłudzenia pieniędzy z placówki SKOK Kasa Polska

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

10 listopada na łamach tygodnika ukazała się relacja z procesu Agnieszki K.-Cz. i Piotra Cz. Małżeństwo jest oskarżone o wyłudzenie ponad 270 tys. zł z radzyńskiej placówki SKOK Kasa Polska. 9 listopada jako świadek zeznawał Łukasz R., brat cioteczny Piotra Cz. i syn burmistrza miasta.

– Jako jedyny dziennikarz wysłuchałem zeznań Łukasza R. w sądzie. Później się z nim skontaktowałem, by poprosić o zgodę na ujawnienie jego nazwiska w artykule. Powiedziałem też, że „Wspólnota” zrelacjonuje rozprawę i jego zeznania. Usłyszałem wtedy, że może się to nam „nie opłacać” – opowiada Tomasz Nieśpiał, redaktor naczelny Wspólnoty Radzyńskiej.

Według śledczych, za część nielegalnie zdobytych pieniędzy Piotr Cz. miał kupić auto od swojego brata ciotecznego Łukasza R. W sądzie syn burmistrza zeznał, że do transakcji doszło, ale panowie nie spisali umowy. Przed sądem zapewniał, że nic nie wiedział jakoby pieniądze pochodziły z przestępstwa.

Łukasz R. jest właścicielem budynku, w którym od kilku lat mieści się siedziba pisma. 10 listopada, w dniu publikacji artykułu pt. „Syn burmistrza o oskarżonym o wyłudzenie: Ufam mu bezgranicznie”, redakcja dostała wypowiedzenie umowy najmu lokalu. Na wyprowadzkę ma trzy miesiące.

– Trudno mi oceniać postępowanie pana Łukasza R. – mówi Nieśpiał. – Uznaliśmy, że temat jest ważny, nie ulegliśmy presji. Wokół sprawy narosło wiele spekulacji, a jego zeznania wiele wnosiły.

– Nie udzielam na ten temat komentarza – stwierdza Łukasz R. Potwierdza jedynie, że wypowiedział redakcji umowę najmu.

– Mamy już namierzony nowy lokal, poradzimy sobie – mówi Mateusz Orzechowski, właściciel wydawnictwa. – Nie chowam urazy do właściciela, że wypowiedział nam lokal. Miał do tego prawo. Z drugiej jednak strony, popieram redaktora Tomasza Nieśpiała, że zdecydował o publikacji materiału. To jedna z ważniejszych spraw kryminalnych w ostatnim czasie w Radzyniu.

Zdaniem adwokata Artura Wdowczyka, doradcy Centrum Monitoringu Wolności Prasy, rozmowa redaktora naczelnego z Łukaszem R. była co najmniej „dyskusyjna”. – Na pewno mogliśmy tu mieć do czynienia z próbą wywierania presji na media w sprawie tego, co ma być publikowane, a co nie – komentuje Wdowczyk.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 14:19
Jak nisko musiał upaść właściciel lokalu aby wymówić lokal Wspólnocie po publikacji takiego artykułu :) Na zdjęciu widać że w budynku są lokale do wynajęcia. Mam nadzieje że po budynku Wspólnoty nikt nie wynajmie lokalu to wtedy zrozumie właściciel jaki zrobił błąd. Dla mnie zachowanie właściciela budynku prostackie i burackie. Ktoś gdzie wprowadzi się Wspólnota zaciera już pewnie ręce.
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 09:45
"Twój komentarz zostanie za chwilę opublikowany" ha,ha,ha, qrwa
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 09:44
Ale macie tempo ! Prawie 2 godziny temu dodałem komentarz i nadal 0 komentarzy !
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 09:37
Jan Bury z PSL zatrzymany w nocy przez CBA. Na wniosek katowickiej prokuratury A U NASZ ;-)
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 08:27
eh ...i nic więcej!
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 08:13
Jakie znaczenie w tym wszystkim ma fakt, że jest to syn burmistrza ???
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 00:38
pisowska sekta dalej kradnie ze skokow... a to dopiero poczatek!!!
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 22:27
PiSowska mafia...
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 22:26
PiSowska mafia....
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 21:38
....Polska (ogólnie) ma swoją Gazetę Wyborczą, a my w Radzyniu cos, co nazywają "Wspólnota"! Zapomnieli jednak, że czasy opluwania Polaków i patriotów odeszły wraz z ostatnimi wyborami. Niech się bujają w jakiejś komórce, a najlepiej to zamknąć pisemko nikomu nie potrzebne!
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 14:19
Jak nisko musiał upaść właściciel lokalu aby wymówić lokal Wspólnocie po publikacji takiego artykułu :) Na zdjęciu widać że w budynku są lokale do wynajęcia. Mam nadzieje że po budynku Wspólnoty nikt nie wynajmie lokalu to wtedy zrozumie właściciel jaki zrobił błąd. Dla mnie zachowanie właściciela budynku prostackie i burackie. Ktoś gdzie wprowadzi się Wspólnota zaciera już pewnie ręce.
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 09:45
"Twój komentarz zostanie za chwilę opublikowany" ha,ha,ha, qrwa
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 09:44
Ale macie tempo ! Prawie 2 godziny temu dodałem komentarz i nadal 0 komentarzy !
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 09:37
Jan Bury z PSL zatrzymany w nocy przez CBA. Na wniosek katowickiej prokuratury A U NASZ ;-)
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 08:27
eh ...i nic więcej!
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 08:13
Jakie znaczenie w tym wszystkim ma fakt, że jest to syn burmistrza ???
Avatar
Gość / 19 listopada 2015 o 00:38
pisowska sekta dalej kradnie ze skokow... a to dopiero poczatek!!!
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 22:27
PiSowska mafia...
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 22:26
PiSowska mafia....
Avatar
Gość / 18 listopada 2015 o 21:38
....Polska (ogólnie) ma swoją Gazetę Wyborczą, a my w Radzyniu cos, co nazywają "Wspólnota"! Zapomnieli jednak, że czasy opluwania Polaków i patriotów odeszły wraz z ostatnimi wyborami. Niech się bujają w jakiejś komórce, a najlepiej to zamknąć pisemko nikomu nie potrzebne!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 11 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 105 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!