czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Głosowałem inaczej

  Edytuj ten wpis
Autor: (juwi)

Tadeusz Borkowski, radny powiatowy w Łukowie, stracił funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej. Odwołali go z niej klubowi koledzy z SLD za oficjalny powód podając nieprawidłowo przeprowadzoną kontrolę w powiatowym szpitalu. Zdaniem odwołanego radnego, to kara za popieranie w kampanii wyborczej niewygodnego dla klubu kandydata.

T. Borkowski był radnym SLD, funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej pełnił od początku kadencji Rady Powiatu. Przed kilkoma miesiącami rozpoczął kontrolę w podległym powiatowi szpitalu. – Przeprowadzał ją na własną rękę, popełnił szereg nieprawidłowości, żądając np. poufnych danych, do których wglądu nie miał uprawnień – informuje radny SLD Piotr Zabielski, który w imieniu klubu SLD zgłosił wniosek o odwołanie Borkowskiego.
Radny Borkowski podał informację o rzekomym nielegalnym funkcjonowaniu szpitala, który, zdaniem przewodniczącego, formalnie nie istniał. Informację szybko zdementowano, kiedy okazało się, że placówkę, jak wiele innych w kraju pominięto w jednym z ministerialnych rozporządzeń, a zaraz potem błąd usunięto. – Nie mogliśmy wybaczyć przewodniczącemu jego szkalujących dobre imię powiatu wypowiedzi w lokalnej prasie.
– Zarzucał nam nieprawdę i mimo naszych apeli, nie przeprosił też starosty – dodaje P. Zabielski.
– Lewica nie może mi wybaczyć, że dzięki mnie kandydujący do parlamentu Arkadiusz Kasznia dostał dodatkowe 1,5 tysiąca głosów i jest teraz posłem. To zemsta ludzi stojących po stronie posła Wiktora Osika – mówi T. Borkowski.
Radni zaprzeczają i za powód odwołania Borkowskiego podają nieprzyjęcie przez radę protokołu z przeprowadzonej nieprawidłowo kontroli w szpitalu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!