czwartek, 21 września 2017 r.

Biała Podlaska

Głosowałem inaczej

Autor: (juwi)

Tadeusz Borkowski, radny powiatowy w Łukowie, stracił funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej. Odwołali go z niej klubowi koledzy z SLD za oficjalny powód podając nieprawidłowo przeprowadzoną kontrolę w powiatowym szpitalu. Zdaniem odwołanego radnego, to kara za popieranie w kampanii wyborczej niewygodnego dla klubu kandydata.

T. Borkowski był radnym SLD, funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej pełnił od początku kadencji Rady Powiatu. Przed kilkoma miesiącami rozpoczął kontrolę w podległym powiatowi szpitalu. – Przeprowadzał ją na własną rękę, popełnił szereg nieprawidłowości, żądając np. poufnych danych, do których wglądu nie miał uprawnień – informuje radny SLD Piotr Zabielski, który w imieniu klubu SLD zgłosił wniosek o odwołanie Borkowskiego.
Radny Borkowski podał informację o rzekomym nielegalnym funkcjonowaniu szpitala, który, zdaniem przewodniczącego, formalnie nie istniał. Informację szybko zdementowano, kiedy okazało się, że placówkę, jak wiele innych w kraju pominięto w jednym z ministerialnych rozporządzeń, a zaraz potem błąd usunięto. – Nie mogliśmy wybaczyć przewodniczącemu jego szkalujących dobre imię powiatu wypowiedzi w lokalnej prasie.
– Zarzucał nam nieprawdę i mimo naszych apeli, nie przeprosił też starosty – dodaje P. Zabielski.
– Lewica nie może mi wybaczyć, że dzięki mnie kandydujący do parlamentu Arkadiusz Kasznia dostał dodatkowe 1,5 tysiąca głosów i jest teraz posłem. To zemsta ludzi stojących po stronie posła Wiktora Osika – mówi T. Borkowski.
Radni zaprzeczają i za powód odwołania Borkowskiego podają nieprzyjęcie przez radę protokołu z przeprowadzonej nieprawidłowo kontroli w szpitalu.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

22-24 września
komentarze (0)0
polubienia (0)0
21-09-2017

22-24 września

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!