czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Głosy poparcia zwolenników

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 lipca 2002, 13:24
Autor: (men)

Trwa nasza akcja "Prawybory z Dziennikiem”. Do podlaskiego oddziału Dziennika Wschodniego nadeszły pierwsze dziesiątki ankiet z Białej Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego. Na razie zdecydowane poparcie zyskują Stanisław Lesiuk jako kandydat na międzyrzeckiego burmistrza oraz Andrzeja Czapski - kandydat na bialskiego prezydenta. Kontrkandydatów do końca minionego tygodnia nasi Czytelnicy nie zgłosili.

49-letni Stanisław Lesiuk jest międzyrzeckim burmistrzem już od 1 listopada 1997 roku. Wcześniej pracował w miejscowym "Meprozecie” jako kontroler jakości. Pochodzi spod Międzyrzeca Podlaskiego. Ma wykształcenie średnie techniczne. Ukończył ponadto pomaturalne studia samorządu i administracji oraz studium menedżerów i doradców personalnych, a także studium marketingu i zarządzania. W wyborach popiera go Wspólnota Samorządowa.
48-letni Andrzej Czapski jest bialskim prezydentem od 1998 roku. Wcześniej był dyrektorem Wojewódzkiego Zespołu Ekonomiczno-Organizacyjnego Służby Zdrowia, wicemarszałkiem Senatu RP oraz wojewodą bialskopodlaskim. Pochodzi z Tucznej. Ukończył Szkołę Główną Planowania i Statystyki. Popiera go Stowarzyszenie Samorządność i Demokracja. Rozważają także wsparcie go Wspólnota Samorządowa i PSL.
W pierwszym etapie naszego konkursu ujawnili się głównie zwolennicy obecnych szefów zarządów wspomnianych dwóch miast. Aż 23 osoby postanowiły poprzeć Stanisława Lesiuka, a 17 Andrzeja Czapskiego. Pośród sympatyków S. Lesiuka przeważają wyborcy zamieszkali przy ulicach Piłsudskiego i Pocztowej, a wśród popierających A. Czapskiego mieszkańcy os. Jagiellońskiego.
Na razie w ankietach wymieniane są głównie osiągnięcia kandydatów. Głosujący na S. Lesiuka zauważają, że sobie radzi i międzyrzecki Urząd Miejski jest jednym z najtańszych w kraju.
Natomiast popierający A. Czapskiego zaznaczają, iż "jest dobrym prezydentem”. Tylko niekiedy pojedyncze osoby wspominają o niepowodzeniach. W przypadku A. Czapskiego jest więcej uwag m.in. o sytuacji w Radzie Miasta i kłopotach z rozpoczęciem budowy portu cargo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!