wtorek, 23 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Głosy poparcia zwolenników

Dodano: 14 lipca 2002, 13:24
Autor: (men)

Trwa nasza akcja "Prawybory z Dziennikiem”. Do podlaskiego oddziału Dziennika Wschodniego nadeszły pierwsze dziesiątki ankiet z Białej Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego. Na razie zdecydowane poparcie zyskują Stanisław Lesiuk jako kandydat na międzyrzeckiego burmistrza oraz Andrzeja Czapski - kandydat na bialskiego prezydenta. Kontrkandydatów do końca minionego tygodnia nasi Czytelnicy nie zgłosili.

49-letni Stanisław Lesiuk jest międzyrzeckim burmistrzem już od 1 listopada 1997 roku. Wcześniej pracował w miejscowym "Meprozecie” jako kontroler jakości. Pochodzi spod Międzyrzeca Podlaskiego. Ma wykształcenie średnie techniczne. Ukończył ponadto pomaturalne studia samorządu i administracji oraz studium menedżerów i doradców personalnych, a także studium marketingu i zarządzania. W wyborach popiera go Wspólnota Samorządowa.
48-letni Andrzej Czapski jest bialskim prezydentem od 1998 roku. Wcześniej był dyrektorem Wojewódzkiego Zespołu Ekonomiczno-Organizacyjnego Służby Zdrowia, wicemarszałkiem Senatu RP oraz wojewodą bialskopodlaskim. Pochodzi z Tucznej. Ukończył Szkołę Główną Planowania i Statystyki. Popiera go Stowarzyszenie Samorządność i Demokracja. Rozważają także wsparcie go Wspólnota Samorządowa i PSL.
W pierwszym etapie naszego konkursu ujawnili się głównie zwolennicy obecnych szefów zarządów wspomnianych dwóch miast. Aż 23 osoby postanowiły poprzeć Stanisława Lesiuka, a 17 Andrzeja Czapskiego. Pośród sympatyków S. Lesiuka przeważają wyborcy zamieszkali przy ulicach Piłsudskiego i Pocztowej, a wśród popierających A. Czapskiego mieszkańcy os. Jagiellońskiego.
Na razie w ankietach wymieniane są głównie osiągnięcia kandydatów. Głosujący na S. Lesiuka zauważają, że sobie radzi i międzyrzecki Urząd Miejski jest jednym z najtańszych w kraju.
Natomiast popierający A. Czapskiego zaznaczają, iż "jest dobrym prezydentem”. Tylko niekiedy pojedyncze osoby wspominają o niepowodzeniach. W przypadku A. Czapskiego jest więcej uwag m.in. o sytuacji w Radzie Miasta i kłopotach z rozpoczęciem budowy portu cargo.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24