piątek, 23 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Gmina nie wynajmie już świetlicy na osiemnastkę. "Ślady trampek na suficie, roztrzaskane umywalki"

Autor: Ewelina Burda

Mieszkańcy gminy Biała Podlaska zapłacą mniej niż zamiejscowi za wynajem świetlic lub klubów kultury. Nie będzie też można w tych miejscach organizować zabaw „osiemnastkowych”.

Ceny za wynajem reguluje zarządzenie wójta gminy Biała Podlaska. Ten jednak poddał je najpierw konsultacjom.

– Rezygnujemy z wynajmowania świetlic na zabawy „osiemnastkowe”. Mieliśmy sytuacje, gdy wynajmowaliśmy nowo wyremontowaną świetlicę na taką imprezę, a później były ślady trampek na suficie, roztrzaskane umywalki, połamane płoty i interwencja policji. Dosyć tego. Przecież remonty kosztują – tłumaczy wójt Wiesław Panasiuk.

– W zarządzeniu powinien znaleźć się punkt z zakazem wynajmu na zabawy „osiemnastkowe”. Bo do niektórych to nie dociera – padła propozycja ze strony mieszkanki gminy.

– Świetlice mają służyć mieszkańcom naszej gminy, dlatego stawki zostały określone tak, aby miejscowi płacili mniej za wynajem – podkreśla wójt.

I tak na przykład za wynajęcie świetlicy w Ciciborze Dużym, Wólce Plebańskiej lub Grabanowie na komunię i inne spotkanie okolicznościowe mieszkańcy zapłacą 250 zł, a zamiejscowi 400 zł.

Za wynajem na wesele mieszkańcy zapłacą 430 zł, a ludzie spoza gminy 800 zł. Zarządzenie podaje też stawkę 20 zł za godzinę wynajmu na szkolenie lub pokaz.

– Przy takich stawkach świetlice będą świecić pustkami – uważa radny gminy Stefan Śledź. Jego zdaniem w niektórych miejscowościach mieszkańcy opiekują się świetlicami. – I powinni mieć za darmo możliwość korzystania z nich – dodaje.

Wójt odpowiada, że za wynajem pomieszczeń na zebrania, które mają charakter publiczny, nie trzeba będzie płacić. – A za wszystkie komercyjne tak. Ktoś tam musi posprzątać. Do tego są przecież opłaty za prąd – podkreśla Panasiuk.

– W świetlicy w Sycynie brakuje pieca, wody. Czy to jest standard za ponad 400 zł? W ten budynek trzeba włożyć trochę pieniędzy – uważa pan Stanisław, mieszkaniec Sycyny. Wójt obiecał, że stawki będą tu niższe. Zarządzenie wójta ma być skorygowane po uwagach od mieszkańców gminy.

Gdzie są świetlice

Świetlice wiejskie gminy Biała Podlaska są w: Cełujkach, Ciciborze Dużym, Ciciborze Małym, Dokudowie Pierwszym, Dokudowie Drugim, Grabanowie, Husince, Jaźwinach, Krzymowskich, Ortelu Książęcym Pierwszym, Pojelcach, Sławacinku Starym, Styrzyńcu, Sycynie, Terebeli, Woskrzenicach Małych, Wólce Plebańskiej. Kluby kultury są w Hrudzie, Sitniku, Sworach, Perkowicach i Worońcu.

Klemcia
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Klemcia
Klemcia (28 października 2017 o 10:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powinien powiedzieć "ślady TRAMPKÓW", a nie "ślady trampek", bo jest "jeden trampek", nie "jedna trampka".
Rozwiń
Gość
Gość (27 października 2017 o 20:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
... na ostre libacje ZSLowców to można wynajmować ???
Rozwiń
Gość
Gość (27 października 2017 o 19:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego nie była pobierana kaucja, spisywany protokół przed oddaniem na imprezę i końcowy protokół po imprezie...
Rozwiń
Gość
Gość (27 października 2017 o 19:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Śmieszny jest ten wójt. Na osiemnastki nie będzie można a na 17 czy 19-nastki już tak? A na imieniny można czy nie można ? Jeżeli jest problem z dewastowaniem sali należy wprowadzić odpowiednio wysoką kaucję i tyle.
Rozwiń
Gość
Gość (27 października 2017 o 17:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak ktos coś wynajmuje to pod konkretną czynność, a nie jest nią chyba dewastacja, więc było gnoi wezwać do remontu. W końcu tego dnia byli już pełnoletni :).
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!