piątek, 19 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Gol(enie) "Podlasia”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 września 2007, 19:49

Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa chce kupić siedzibę Miejskiego Klubu Sportowego "Podlasie”.

Dzisiaj projekt uchwały w tej sprawy trafi pod obrady radnych. Bialscy sportowcy i działacze sportowi są oburzeni.
- To skandal! Budowaliśmy siedzibę naszego klubu w czynie społecznym. W budynku przez lata działał Dom Wycieczkowy Podlasie, część gmachu dzierżawiła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przynosiło to zyski, pozwalające pokryć wydatki m.in. drużyn piłkarskich - mówi zdenerwowany Romuald Izdebski, wieloletni działacz sportowy z Białej Podlaskiej.
Dwie spośród trzech kondygnacji pawilonu sportowego przy ul. Piłsudskiego od prawie pięciu lat zajmuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rada Miasta już raz nie zgodziła się na sprzedaż nieruchomości. Teraz ARiMR ponownie wystąpiła do bialskiego prezydenta z wnioskiem o bezprzetargową sprzedaż budynku.
Potwierdza to Wiesław Kisiel, kierownik Biura Powiatowego ARiMR. - Ponosimy straszne koszty na ciągłe remonty i modernizacje naszej części budynku. Wydaliśmy już prawie 529 tys. zł. Dlatego chcemy mieć biura na własność.
- Klub utrzymuje się z dzierżawy części budynku. Jak później zapewnić nam przetrwanie? Poza tym, po sprzedaży możemy mieć kłopoty z dostępem do swoich pomieszczeń klubowych - nie kryje wzburzenia Janusz Daniluk, nowy prezes MKS Podlasie.
Bogusław Broniewicz, przewodniczący bialskiej Rady Miasta jest zdumiony kolejną próbą sprzedaży budynku przy Piłsudskiego. - Przecież większość radnych opowiedziała się przeciwko zbywaniu tego mienia - mówi.
Co na to bialski prezydent Andrzej Czapski? - Musiałem skierować projekt uchwały o sprzedaży gmachu, skoro wystąpiła do mnie agencja - przyznaje. Odnosi się z rezerwą do propozycji. - Raczej nie zgodzimy się tę transakcję. Nie zgadzają się na to opiniujące projekt komisje Rady Miasta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!